наверх ⇑

ІНВЕСТФОРУМ-2016. Агенцію регіонального розвитку Черкащини представили на форумі

 

^982E3F431DA6A71AD2F2F5585DC5DBAB978C6A59895824E4B9^pimgpsh_fullsize_distr

Її концепцію презентував Андрій Гінкул, експерт Центру реформ та місцевого розвитку. За його словами, Агенція регіонального розвитку Черкаської області (АРР) – це сучасний інструмент залучення ресурсів, і є неприбутковою установою, що створюється на засадах партнерства між державним, приватним та громадським секторами. Засновниками Агенції є Черкаська обласна державна адміністрація, обласна рада, Асоціації підприємців, навчальні заклади, наукові установи та профільні громадські об’єднання.

За словами Андрія Гінкула, система розвитку регіону передбачає  унікальні завдання: об’єднати висококваліфікованих менеджерів та експертів в інфраструктурі Агенції, забезпечивши їх належними умовами праці та зарплатнею. Також розробити компетентними  працівниками АРР проекти розвитку інфраструктури й територій, супроводжувати проекти  в процесі розгляду та отримання фінансування для розвитку та модернізації. Андрій Гінкул зауважив, що АРР має унікальну конфігурацію збалансованого фінансування.

– Операційні витрати  покриватимуться з трьох джерел, – сказав пан Андрій, – 30 % – органи  державної влади та місцевого самоврядування та по 35 % – з місцевого бізнес-середовища і доходу від упровадження та реалізації проектів розвитку.

У результаті переваги отримують, як бізнес, так і громада. А це і створення робочих місць, і зростання привабливості регіону, вартості  активів підприємств, підвищення якості життя, активізація територіальної громади, створення комфортних умов та безпечного середовища для проживання.

До дискусії долучилися експерти й ділилися власним досвідом. Серед них Яцек Адамчик, головний фахівець Департаменту обслуговування  інвесторів Малопольського агентства регіонального розвитку. Каже, що в роботі їхньої Агенції важливою є співпраця з регіонами та рівновага між усіма ланками: між державним і приватним секторами, громадами.

– Коли дізнаємося про наміри упровадження місцевою спільнотою певного проекту, ми активно долучаємося до цього процесу, зокрема зустрічаємося з громадськістю, надаємо власні пропозиції. Словом, стимулюємо місцеві ініціативи, – зауважив пан Яцек.

Водночас заступник голови Черкаської ОДА Ярослав Березань наголошує на тому, що регіон важливо розвивати на основі ефективних механізмів:

– Одним із них є саме Агенція регіонального розвитку. Це і справді той унікальний механізм, що функціонує на основі інтересів і прагнень реалізувати важливі для області проекти. Відтак влада, громадські організації, наука та бізнес об’єднують зусилля для того, аби в перспективі  Черкащина стала розвинутою, конкурентоспроможною та комфортною для життя, – підкреслив Ярослав Григорович.