наверх ⇑

Юрій Ткаченко: «Головне – не заважати аграріям»

Юрій Ткаченко: «Головне – не заважати аграріям»

Натомість їх потрібно спрямовувати у правильному напрямку. Про це очільник області заявив на колегії з питань агропромислового комплексу. Там обговорювали прийдешні реформи та реалії ринку.

– Невдовзі на рівні держави мають запрацювати кілька програм, – розповідає голова Черкаської ОДА. – Одна стосуватиметься відшкодування аграріям відсоткових ставок по кредитах, інші – стимулювання розвитку овочівництва, садівництва та тваринництва. Саме ці галузі дають робочі місця на селі. Ми це бачимо і на Черкащині.

Розвиток сільських територій є одним із головних пріоритетів у «Стратегії-2020». Її найближчим часом уже презентують обласній раді.

– Ми йдемо до Європи, – наголошує Юрій Ткаченко. – Тому аграрії мають якнайкраще підготуватися до жорсткої конкуренції. Там іде боротьба за кожну копійку в собівартості продукції, щоб утриматися на ринку. Якщо сьогодні в нас собівартість кілограма свинини становить близько 18-20 гривень, то у світі – майже вполовину менше. Тому якраз мова йде про те, що зараз потрібно максимально допомагати аграріям. На цьому неодноразово наголошував Президент України.

Оперативно інформувати аграріїв про тенденції та новації в АПК, надавати їм аналітику відтепер має профільний департамент обладміністрації. Таке доручення його керівникові дав обласний керманич.