наверх ⇑

Кількість переміщених осіб на Черкащині наближається до 12 тисяч

Кількість переміщених осіб на Черкащині

наближається до 12 тисяч

Станом на 4 лютого в області перебуває 11 852 особи, які переміщуються з району бойових дій, зокрема, 2 170 дітей. За останню добу до Черкаської області прибуло 37 переселенців. У зв’язку з продовженням військового протистояння у Донецькій та Луганській областях між російсько-терористичними угрупованнями та силами АТО кількість переміщених українців на Черкащині збільшується.

Про це йшлося під час засідання обласного штабу з питань пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО (далі – штаб) під керівництвом новопризначеного керівника Віталія Коваля за участю його заступників Сергія Озерана та Лариси Ходаковської.

У ході засідання Сергій Озеран повідомив, що нині ситуація загострюється, кожного дня прибувають родини з Дебальцевого та інших окупованих територій.

– Серед переміщених громадян, – розповідає Сергій Анатолійович, – пенсіонери, інваліди та маленькі діти. Всіх зустрічаємо, допомагаємо з транспортом, надаємо психологічну підтримку, їжу, необхідні речі та забезпечуємо тимчасовим житлом.

Так, 1 130 родинам призначено державну соціальну допомогу, 4 926 сім’ям – допомогу для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг. Комісією з питань надання одноразової грошової допомоги прийнято рішення 1 737 громадянам виділити допомогу за рахунок коштів обласного бюджету.

З питання переведення виплати пенсії за місцем фактичного проживання до управління Пенсійного фонду України в області звернулось 5 358 осіб. Щодо цих звернень для переведення вжито відповідних заходів.

– На сьогоднішній день для розміщення переселенців на території області підготовлено 46 об`єктів, де можливо розмістити 215 осіб. Також в інтернатних закладах області є 220 місць для розміщення дітей без батьків. Основним завданням нині є створення додаткових резервних місць, вжиття всіх можливих заходів щодо доставки, розміщення та забезпечення житлом переміщених осіб, – зазначає заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації, голова штабу Віталій Коваль.

Найбільше переселенців прихистили міста Черкаси – 2 968 осіб, Умань – 690, Сміла – 551 та Шполянський (626), Черкаський (575) і Звенигородський (428) райони.

У цілому з окупованих територій України в мирні регіони прибуло близько мільйона осіб.

 

За інформацією Департаменту інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації