наверх ⇑

Кобзар об’єднав журналістів із усієї України

Понад сотню робіт і ще більше учасників. Черкащина приймає всеукраїнський фестиваль «Кобзар єднає Україну». Він тут триватиме впродовж трьох днів. Урочисте відкриття відбулось у середу в драмтеатрі.

У фестивалі беруть участь медійники з усіх обласних телерадіокомпаній. Навіть із Донеччини та Луганщини, які нині частково окуповані. Зініціювала фестиваль місцева ОДТРК «Рось». Підтримали ідею в Держкомтелерадіо України та голова Черкаської ОДА.

– Такі патріотичні заходи нині вкрай потрібні, – наголошує Юрій Ткаченко. – Тому ми їх завжди підтримуємо. Це – гарна нагода вкотре згуртувати людей. Зараз українці переживають неабияке патріотичне піднесення. І наше головне завдання – передати цей запал патріотизму наступним поколінням. Ідею єдності Черкащина зараз активно пропагує на Сході. Ми відбудували там дві школи. Тамтешні учні приїздять сюди на екскурсії, аби якнайкраще відчути український дух.

За таку просвітницько-патріотичну роботу Черкащині дякує голова Державного комітету з телебачення та радіомовлення. Каже: те, що фестиваль проходить саме тут, символічно та заслужено.

– Пригадую, як торік наші колеги з Донецької обласної організації спілки журналістів попросили, щоб їм допомогли з бронежилетами, – розповідає Олег Наливайко. – Ми звернулися до багатьох, але саме пан Ткаченко буквально за кілька днів знайшов можливість дістати бронежилети. Тож ті наші колеги, які достойно виконують свій обов’язок, зберегли своє здоров’я саме завдяки цій допомозі.

Роботи конкурсантів фестивалю якраз про війну й мир, Революцію Гідності та Шевченків спадок. Їх побачать не лише черкаські глядачі.

– Дуже багато робіт відображають те, що відбувається на Сході України, – розповідає генеральний директор ОДТРК «Рось» Михайло Калініченко. – Я передивився майже всі роботи. Вони справді вражають. Роботи переможців фестивалю продемонструє у своєму ефірі кожна обласна державна телерадіокомпанія.

Як відзначатимуть переможців – організатори фестивалю поки не розголошують. Це стане відомо вже цієї п’ятниці.