наверх ⇑

На Черкащині 35 осіб замовили витяг про нормативну грошову оцінку землі через Інтернет

big-www

Держслужба з питань геодезії, картографії та кадастру й Державне агентство з питань електронного управління 5 жовтня запровадили нову електронну послуги в земельній сфері – онлайн-замовлення витягу про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Нею протягом жовтня скористалися 35 жителів області, повідомляють в ГУ Держгеокадастру в Черкаській області.

Витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки − одна з найбільш поширених адміністративних послуг, що надає землевпорядна служба. Такі відомості необхідні під час здійснення цивільно-правових угод щодо земельних ділянок і прав на них. Жителі області, які наважилися скористатися цією послугою через Інтернет, пересвідчилися в її простоті й доступності.

Щоб скористатися онлайн-послугою, потрібно суб’єкту звернення зайти в Публічну кадастрову карту, що розміщена на сайті Держгеокадастру, та заповнити надану форму. Отримати готовий витяг можна в Центрі надання адміністративних послуг за місцем розташування земельної ділянки. При цьому необхідно пред’явити тільки документ, що засвідчує особу, та довіреність для уповноваженої особи.

Можливість скористатися функцією онлайн-замовлення послуги значно скорочує процес отримання інформації. Як зазначив голова Держгеокадастру Максим Мартинюк, розвиток інформаційних технологій дозволяє значно спростити та пришвидшити процес отримання відомостей із Державного земельного кадастру. Крім того, безконтактні адміністративні послуги, які активно запроваджує землевпорядна служба, є ефективним інструментом у боротьбі з корупцією, оскільки відсутній контакт замовника з чиновниками.