наверх ⇑

На Черкащині громадам наочно покажуть вигоди об’єднання

На Черкащині громадам наочно покажуть вигоди об’єднання

Відразу кілька моделей об’єднання територіальних громад презентують фахівці ОДА. Таке доручення їм дав очільник області опісля селекторної наради з Адміністрацією Президента України. Там обговорювали бюджетну децентралізацію.

– Для прикладу можна обрати по кілька населених пунктів у Золотоніському та Черкаському районах, – говорить очільник області. – Потому розробити варіанти їхнього об’єднання. Так можна буде наочно показати, які переваги отримають об’єднавці. Зрозуміло, що об’єднання територіальних громад буде добровільним. Однак у багатьох населених пунктах, до пуття не розібравшись, уже проти. Мова йде переважно про сільських голів.

Без об’єднання територіальних громад багатьом селам буде вкрай сутужно, зауважує головний фінансист Черкас Наталія Джуган. Вона теж брала участь у селекторній нараді. Усе це пов’язано зі змінами до Бюджетного та Податкового кодексів.

– Села, що поблизу міст, ще якось зможуть викручуватися, – пояснює посадовиця. – Завдяки місцевим податкам – високої плати за землю, нерухомість. А в решти просто не буде коштів на розвиток, на соціальну сферу тощо. Водночас саме при добровільному об’єднанні в бюджетах громад залишатиметься 60 % ПДФО.

Нагадаємо, закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад» уже ухвалений у першому читанні. За ним, держава фінансово підтримуватиме об’єднані громади, надаючи їм кошти на розвиток інфраструктури.