наверх ⇑

На Черкащині й далі піклуватимуться про бійців

На Черкащині й далі піклуватимуться про бійців

Для цього тут розроблять ще й відповідну обласну програму. Про це повідомив голова Черкаської ОДА на зустрічі з ветеранами-афганцями. Вона відбулася напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав.

– Ми вже відкрили Центр реабілітації воїнів АТО, а також відновне відділення в обласній лікарні, – зауважує Юрій Ткаченко. – Я доручив керівникам районів, аби такі відділення або принаймні палати були при кожній тамтешній лікарні. Така допомога буде одним із пунктів нової програми. Також ми маємо допомагати бійцям із працевлаштуванням, коли вони повернуться. А сім’ї загиблих – підтримувати фінансово. Як і родини тих, хто зараз на воює на Сході. Приміром, компенсувати комунальні платежі, харчування дітей у садочках і школах тощо.

Спілчани таку ініціативу схвалили. Хвилиною мовчання на зустрічі вшанували полеглих у бою.

– Повернуться люди, вражені війною, – зауважує голова обласної спілки ветеранів Афганістану Олександр Рибченко. – Багато загинуло. Та ще більше буде інвалідів, які потребуватимуть нашого захисту. Країна у війні. Краще не буде ні за рік, ні за два. Але сьогодні найголовніше наше завдання – зупинити корупцію та свавілля в земельній сфері, які ми бачимо повсякчас, коли йдеться про виділення землі для воїнів і не тільки. А також подбати про пільги.

Ці питання вже на особистому контролі голови ОДА – після численних скарг із районів на Держкомзем і реєстраційну службу. Юрій Ткаченко наказав навести там урешті лад, змінивши для початку керівництво. Водночас афганці запропонували обласній владі допомогу в цьому питанні, а також подальшу співпрацю.