наверх ⇑

На Черкащині розвиватимуть ІТ-індустрію

На Черкащині розвиватимуть ІТ-індустрію

Черкащина забезпечуватиме сприятливі умови для розвитку ІТ-індустрії. Цей прогресивний напрямок діяльності, який є достатньо затребуваним на світовому рівні, спрямує нові фінансові надходження в область та дозволить створити нові робочі місця для фахівців комп’ютерної сфери. Про це на сьогоднішній прес-конференції повідомив голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко.

За його словами, про розвиток цього напрямку в області йшлося під час його зустрічі з радником Міністра освіти і науки України з питань розвитку ІТ-технологій та представником українсько-канадської компанії, що надає аналогічні послуги.

– ІТ-спеціаліст на Заході коштує чималих грошей, чим у свій час скористалися в Харкові, Дніпропетровську й інших розвинутих технологічних центрах України. Проте сьогодні, коли у східному регіоні існують ризики, ми можемо запропонувати свою базу для надання послуг із інформаційних технологій, – пояснив Юрій Олегович. – Загалом на Черкащині працює близько 1 000 ІТ-шників, ще близько 150 фахівців цієї галузі щороку випускає наш ЧДТУ.

На думку очільника області, здійснити такий проект на Черкащині за умови матеріально-технічного забезпечення цілком реально. Для цього слід віднайти приміщення й побудувати мережу, про що йтиме на перемовинах із представниками Міністерства освіти і науки України, університету та відомих світових ІТ-компаній. Наразі розглядають кілька варіантів для створення цих центрів – у приміщенні тютюнової фабрики та одного з корпусів ЧДТУ.

– Можна залучити до співпраці кілька шкіл, аби готувати перспективних школярів до вступу в Черкаський технологічний університет і отримання професії програміста, щоб у подальшому працювати на розвиток області в сфері ІТ-технологій, – зауважив Юрій Олегович.

 

За інформацією Департаменту інформаційної діяльності

і комунікацій з громадськістю облдержадміністрації