наверх ⇑

На Черкащині в родинах виховується майже 800 усиновлених дітей

???????????????????????????????

З нагоди Дня усиновлення в Черкаському міському будинку імені І. Кулика відбулось «Свято добра та дитячої надії». Сюди завітали батьки-усиновителі, батьки-вихователі, прийомні батьки, опікуни, діти, а ще представники обласної та міської влади.

2 (1)

– Не даремно держава визначила День усиновлення саме в таке світле християнське свято Віри, Надії й Любові, – звернувся до присутніх заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль. – Бо ту Віру, Надію й Любов, яку ви повертаєте нашим маленьким українцям, не порівняти ні з чим. Таким чином ви повертаєте їм віру в людей, а це, певно, найвеличніше, що можна зробити, оскільки ви віддаєте їм часточку свого серця й власної душі.

3 (2)

Начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Оксана Покатілова також долучилась до вітань. А ще зазначила, що нині на Черкащині 702 родини виховують 780 усиновлених дітей, 1636 проживають в сім’ях опікунів, піклувальників, 456 – виховуються в прийомних родинах,  дитячих будинках сімейного типу. А за 9 місяців 2015 року в області усиновлено 45 дітей, 6 родин усиновили по 2 дитини. «Усе це свідчить про те, що, завдяки таким небайдужим людям, інститут прийомного виховання дітей на Черкащині розвивається, а відтак забезпечується найголовніше право дитини – виховуватись в родині», – наголосила Оксана Іванівна.

Під час заходу батьків нагородили грамотами та подяками. Серед них і

родина Гармашів. Вони усиновили свого часу трьох діток. Дружина Леся розповіла, що зважились із чоловіком на такий крок, бо відчули серцем, що мають це зробити, хотіли обігріти самотніх діток. Спочатку взяли дівчинку, потім через два роки – дівчинку й хлопчика. «Коли усиновлювали, маленькому було лише три рочки, а дівчаткам – 4, – розповіла Леся Миколаївна. – Сьогодні вони вже дорослі: мають 18,17 та 14 років, проте усі ладнають і товаришують. У цілому ми маємо двох біологічних, 3-х усиновлених та 6 прийомних дітей».

4 (2)

Леся Миколаївна сказала, що усиновлення не було таємницею, й навіть самі діти дізналась про це, коли їм було по 6-7 років, а з часом батьки навіть розшукали мам двох дітей. Водночас жінка порадила тим, хто планує усиновити дітей, пам’ятати про те, що цим малюкам потрібно багато любові, часом навіть більше, ніж рідним, бо вони її дуже потребують і нею живуть.