наверх ⇑

На Черкащині запрацював новий центр для бійців

Потрібні консультації та допомога психологів стали ще доступнішими для бійців АТО. В Умані запрацював Координаційний центр захисників. Це – спільна ініціатива громадських активістів і місцевих владців. Із колективом нововідкритого центру зустрівся голова Черкаської ОДА, перебуваючи в районі.

Найчастіше, розповідає секретар координаційного центру, військовики потребують саме психологічної допомоги.

– Як її вчасно не надати, можуть бути плачевні наслідки, – пояснює Ірина Гуменюк-Мороз. – Хоч часто бійці й не визнають, що їм потрібна така допомога. У нас психологів вистачає. Крім того, допомагаємо учасникам АТО і в інших питаннях. Приміром, із оформленням землі, з пенсійною службою, із соцзахистом тощо. Також наш центр координує роботу волонтерських організацій району, узагальнюємо тут потреби військових тощо.

На реабілітацію бійців спрямовують до спеціалізованого центру в Умані. Він розрахований на 12 ліжок. Або ж до Черкас – до обласного Центру реабілітації учасників АТО. Його там відкрили ще торік.

– Із районним керівництвом ми обговорили можливість розширення тутешнього центру реабілітації, як це зараз робимо в Черкасах, – розповідає обласний очільник Юрій Ткаченко. – Щоби тут могли приймати бійців не тільки з Уманського району, а й з сусідніх. Їхня реабілітація та повноцінна адаптація – завдання № 1 нині. Лише за останній тиждень на Черкащину прибули до двох сотень демобілізованих АТОвців.

Нагадаємо, задля підтримки й адаптації учасників АТО в області ухвалено комплексну програму. Самі бійці назвали її однією із кращих в Україні. А радниця Президента Ольга Богомолець заявила, що Черкащина якісно вирізняється серед інших областей своїм ставленням до проблем АТОвців і рівнем їхнього вирішення.

Координаційний центр захисників Уманщини:

м. Умань, вул. Залізняка, 2а, к. 1а

тел.: (04744) 47072