наверх ⇑

На турбазі «Придніпровська» переселенців адаптують до нормальних умов життя

IMG_0788 (1)

Нині турбаза «Придніпровська» в с. Чапаєвка є тимчасовим місцем для перебування переселенців. Із осені минулого року в закладі постійно перебували переселенці зі східних регіонів країни.

Заступник директора турбази Валентина Ведмідь розповіла під час прес-конференції в обласній адміністрації, що заклад почав приймати людей відразу, як виникла потреба, зокрема, коли минулого року родини почали масово від’їжджати зі Сходу через події, які там відбувалися.

???????????????????????????????

– Сім’ї, які ми влаштовували, як правило, були розгублені й потребували неабиякої підтримки, – зазначила Валентина Іванівна. – Тож ми взялися їх розміщувати на нашій турбазі, намагалися адаптувати дорослих та дітей до умов нормального життя, толерантним ставленням та гостинністю повернути в звичний ритм.

За словами заступниці, турбаза використовується нині як транзитний пункт, де сім’ям надають психологічну допомогу, медичні послуги, за потреби одяг, а також харчують. У цей час фахівці контактного центру підшуковують тимчасове місце проживання для цих людей.

Турбаза й надалі готова поселяти переселенців – мають для цього дво- та чотиримісні кімнати зі всіма зручностями, зокрема гарячою водою, можливістю харчуватися в їдальні. Необхідно лише підготувати будівлю до холодної пори, а тому сподіваються на підтримку обласної та місцевої влади.

Водночас обласна влада сьогодні активно працює над тим, аби вивести заклад із Фонду Держмайна та передати в комунальну власність. «Таким чином плануємо створити в області перший комунальний заклад оздоровчого типу, – зазначив у ході прес-конференції в обласній адміністрації заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль. – Наразі маємо для цього три погодження з відповідних Міністерств, чекаємо відповіді з Міністерства освіти і науки».