Остаточні результати місцевих виборів оприлюднять вже на днях
Виборча кампанія на Черкащині добігає кінця. У ній взяли участь понад 450 тисяч жителів області, що становить 47,1 % від загальної кількості виборців нашого регіону. Як зауважив директор Департаменту інформаційної політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Сергій Пасічник, порушень, які б суттєво вплинули на результати волевиявлення громадян в області, не зафіксували.
Зараз на часі встановлення результатів виборів у територіальних виборчих комісіях. Сільські, селищні, міські ТВК вже підрахували голоси, на що мали 5 діб. Обласні та районні комісії поки що працюють над підбиттям остаточних результатів, які мають оприлюднити на цьому тижні.
− Вже підраховані голоси в сільських, селищних та міських радах. Відповідно, вже відомі імена новообраних голів. Досі триває підрахунок голосів до обласної та районних рад. Крім того, на цьогорічних виборах вперше обирали представників влади на місцях жителі новостворених територіальних об’єднаних громад, а саме Єрківської, Мокрокалигірської та Білозірської, − говорить Сергій Пасічник. – Виборчий процес фактично завершується. Лише в Черкасах відбудеться другий тур, у якому ми 15 листопада обиратимемо міського голову.
Водночас директор Департаменту інформаційної політики та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, зважаючи на стислі терміни проведення місцевих виборів, окреслив декілька моментів, які впливали на її хід. На загальнодержавному рівні це передбачена новим Законом України «Про місцеві вибори» можливість заміни членів виборчих комісій до останнього дня перед голосуванням та дещо завищені вимоги цього ж Закону щодо забезпечення приміщеннями та матеріально-технічного забезпечення виборчих комісій. На місцевому рівні підготовка до виборів та й сам процес голосування ускладнювався значною кількістю замін у складі виборчих комісій всіх рівнів, доволі низькою поінформованістю громадян про чіткі засади діяльності місцевих органів влади, що частково стало причиною достатньо низької явки.
Нині ж, за словами Сергія Пасічника, залишається вирішити деякі робочі моменти щодо завершення роботи окружних та дільничних виборчих комісій. Зокрема, це передача до органів Реєстру відомостей про виборців, збереження виборчої документації в архівних установах та матеріальних цінностей, які видавались комісіям місцевими органами виконавчої влади, а також проведення перевірок фінансової діяльності окружних виборчих комісій.