наверх ⇑

Пам'ять Василя Симоненка вшановують на Черкащині

Пам'ять Василя Симоненка вшановують на Черкащині

 

Сьогодні поету виповнилося б 80 років. Однак дожити до цього ювілею йому не судилося. Святкові заходи розпочалися в обласному центрі з покладання квітів до могили поета. Сюди опівдні прийшли представники обласної та міської влади, товариші та знайомі Василя Симоненка, а також гості зі столиці та Полтавщини. Саме звідти родом поет.

– На таких, як Василь Симоненко, і тримається Україна, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Він мріяв про пробудження справжнього патріотизму в українців. І заме зараз його мрія збувається.

2015 рік на Черкащині оголошений роком Василя Симоненка. На думку голови обласної ради, він має стати переломним у боротьбі за Україну.

– Вірші Симоненка особливо зараз треба перечитати всім, – переконана Валентина Коваленко. – У них справжня любов до України, до простої людини. Різдвяна зірка, яка засвітила нам його як великого поета, має засвітити шлях до перемоги.

         Ушанувати пам'ять Василя Симоненка до Черкас приїхав і перший заступник міністра культури України. Згадує: до могили поета приходив ще з його матір’ю. Теж нині покійною.

– Ми, земляки, зблизька не можемо побачити велич його постаті, – каже Ігор Ліховий. – Для цього потрібен час, осмислення, людські страждання. Але сьогодні ми знаємо, що цей поет покинув світ, залишивши величезну програму для нашої діяльності.

Василь Симоненко прожив у Черкасах 7 років. Тут він працював в обласних газетах і написав низку творів.