наверх ⇑

Порядок медогляду постраждалих та учасників АТО

Порядок огляду та направлення на медико-соціальну експертизу постраждалих та учасників АТО

Про це доповіла заступник головного лікаря КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи» Оксана Семененко у ході виступу на засіданні колегії Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА. Зокрема, вона зазначила, що проведення медико-соціальної експертизи цій категорії населення покладено на обласну медико-експертну комісію обласного центру медико-соціальної експертизи.

– Так, відповідно до постанов Кабінету Міністрів України та Законів України визначено певні категорії учасників АТО, які проходять медичний огляд для направлення на МСЕК лікарсько-консультативними комісіями КЗ «Черкаський обласний госпіталь для інвалідів війни ЧОР» та лікувально-профілактичних закладів області, – наголосила Оксана Віталіївна. – До цих категорій відносяться: військовослужбовці (зокрема, працівники Збройних Сил  України, резервісти, які призвані на збори, військовозобов’язані та ін.) та  пенсіонери з числа їх  колишніх співробітників; представники інших військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та брали безпосередню участь в АТО; працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали  безпосередню участь в АТО в районах її проведення.

Окрім того, визначено перелік документів учасників АТО для проходження медико-соціальної експертизи в обласному центрі МСЕК:

1. Направлення на медико-соціальну експертизу за ф. 088/о.

2. План реабілітаційних заходів.

3. Виписка з медичної карти амбулаторного хворого.

4. Свідоцтво про хворобу, Постанова (довідка) ЦВЛК (міста Київ, Одеса, Львів).

5. Направлення на МСЕК про визначення відсотків втрати працездатності, надане командиром військової частини або військкоматом із зазначенням адреси установи, яка буде забезпечувати фінансування.

6. Відповідна довідка про строки служби.

7. Первинні медичні документи про отримані поранення (травми, контузії).

8. Копія акту розслідування факту отримання поранення (травми, контузії).

У підсумку, Оксана Семененко додала, що Центром медико-соціальної експертизи щотижнево подається до Департаменту інформація щодо результатів проведеної медико-соціальної експертизи учасників АТО.

 

За інформацією прес-служби Департаменту охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації