наверх ⇑

Теплоелектростанцію збудують на Черкащині

        Новий крок до енергонезалежності зробила область. Потужну теплоелектростанцію збудують у Катеринопільському районі. Меморандум про це підписали Черкаська ОДА з ТОВ «Енергетична інвестиційна компанія» та компанією «Runh Power Corp.».

        На сьогодні Черкащина споживає більше електроенергії, ніж виробляє. Водночас має можливості, аби це виправити, зауважує очільник області.

      – Торік ми виробили 1,69 млрд кВт годин, а спожили 3,07 млрд кВт годин електроенергії, – розповідає Юрій Ткаченко. – Нова ж ТЕС матиме потужність 30 МВт. Україна нині шукає альтернативні джерела електроенергії. Це – політика нашого Президента. А ми в такий спосіб ще більше наблизимося до своєї енергонезалежності.

       ТЕС збудують на Мокрокалигірському родовищі бурого вугілля. Там його видобуває з минулого року «Енергетична інвестиційна компанія». Її керівник дякує голові Черкаської ОДА за постійну підтримку.

     – Черкащина – регіон можливостей, – зауважує генеральний директор ТОВ «Енергетична інвестиційна компанія» Василь Терещенко. – Будівництво цієї ТЕС не лише забезпечуватиме електроенергією Черкаську область. Це – приблизно 500 нових робочих місць, податки тощо. Підписавши сьогодні меморандум, ми відразу починаємо активну роботу з реалізації проекту.

      Про будівництво ТЕС подбає китайська компанія «Runh Power Corp.». Зробити це обіцяє за півтора року. Ця компанія працює на ринку майже два десятиліття. Має філії по всьому світу.

     – Ми розробили сотні проектів електростанцій різних типів, – розповідає виконавчий віце-президент компанії «Runh Power Corp.» Хуо Хонгсін. – Консультуємо їх, реалізуємо, наглядаємо за будівництвом тощо. Зведення цієї ТЕС вестимемо від початку до кінця. Ми вже побували на місці. Воно дуже вдале. Тож попереду копітка робота.

      Цей проект, сподіваються підписанти меморандуму, стане початком подальшої співпраці й інвестування в Україну.