наверх ⇑

Учасники АТО: перспективні психологи та викладачі

Учасники АТО: перспективні психологи та викладачі навчальних закладів

Під керівництвом заступника голови – керівника апарату ОДА Віталія Коваля в облдержадміністрації відбулось засідання обласного координаційного центру із забезпечення бійців, які несуть службу в зоні АТО.

Під час зібрання заступник директора Департаменту охорони здоров'я Олег Найдан доповів про стан надання медичної допомоги та психологічної реабілітації військових, які повернулися зі Сходу країни. Зазначимо, що в березні цього року голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко дав завдання вивчити питання проведення навчальних курсів для практичних психологів, котрі мають надавати допомогу бійцям після повернення із території військових дій.

– Нині для цього в області проводиться робота зі створення групи психологів, – зазначив Олег Найдан. – У системі охорони здоров’я наразі працює 33 таких спеціалісти, а саме: медичні та практичні психологи. Вирішується питання щодо залучення більшої їх кількості, зокрема й з районів Черкащини. Зараз маємо пропозиції від шести установ: МВС, ДСНС в області тощо. Важливо, що такі фахівці повинні мати достатній досвід, практичні навички роботи та відпрацьовані методи.

– Варто зауважити, що й самі АТОвці готові допомагати таким же хлопцям, адже, як ніхто, розуміють їхній стан, – сказав Віталій Коваль. – Із цією метою, у рамках обласної комплексної програми адаптації учасників АТО, планується проводити відповідне фахове навчання і для них.

Віталій Володимирович звернувся до громадських організацій учасників АТО, аби вони агітували тих бійців, які готові пройти такі курси та в перспективі допомагати.

Олег Найдан повідомив також, що на сьогодні до Центру реабілітації прийнято 257 АТОвців, серед яких і демобілізовані. «Загалом на базі медично-профілактичних закладів області розгорнуто 373 палати підвищеної комфортності», – сказав заступник директора Департаменту й додав, що область готова й надалі приймати військових.

До розмови долучився керівник Черкаської обласної організації товариства сприяння обороні України Микола Самойленко. Нині розглядається питання можливого використання матеріально-технічної бази товариства – для підготовки призовної молоді до служби. Йдеться про експлуатацію з цією метою тирів, навчальних майданчиків для керування транспортом різних категорій та ін.

У свою чергу, заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Катерина Коваленко поінформувала про діяльність в області таборів військово-патріотичного спрямування, де молодим людям прищеплюють відданість і любов до Вітчизни, патріотизм, вчать військовим навичкам. Таких таборів, за її словами, в області декілька, зокрема: «Вулкан», «Старт».

Віталій Коваль у ході засідання запропонував подібні навчальні програми впроваджувати у заміських пришкільних та інших літніх таборах. Він також доручив директору Департаменту освіти і науки ОДА Валерію Данилевському переглянути систему викладання у навчальних закладах предмету «Захист Вітчизни». За словами заступника голови, додаткові практичні години викладання в школах такого предмету безпосередньо учасниками АТО дали б змогу швидше опанувати необхідні навички юнакам, котрі йтимуть до Армії.