наверх ⇑

В області здійснюють заходи щодо недопущення розповсюдження збудника африканської чуми

IMG_2000(1)

Посилені заходи вже зараз активно проводяться. Вони діятимуть протягом 40-ка днів. Таке рішення прийняли під час проведення обласної, міської і районної протиепізоотичних комісій. На цьому наголосив сьогодні заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль.

Проведення заходів здійснюється, у зв’язку з виявлення минулої доби збудника африканської чуми свиней на підсобному господарстві Черкаської виправної колонії № 62, що в с. Хутори Черкаського району.

За словами начальника Головного управління – головного державного інспектора ветеринарної медицини в Черкаській області Людмили Родняної, на цьому підприємстві  утримується близько 270 голів, що підлягають утилізації.

– Існує підозра, – сказала Людмила Андріївна, – що вірус був занесений при згодовуванні свиней відходами. Однак він не є небезпечним для життя і здоров’я людей, оскільки останні можуть бути лише переносчиками.

Наразі вже проведено необхідні заходи, зокрема: рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії в області (ДНПК) визначено карантинні зони. Епізоотичним осередком є колонія, де проводяться заходи з умертвіння тварин безкровним методом із подальшим його спалюванням. Окрім того, встановлено 3-кілометрову зону захисту з накладанням певних карантинних обмежень. Ще одна зона визначена від зони захисту в радіусі 20 км. Це, зокрема, Черкаський район, частково Золотоніський і Смілянський.

– Нині проводять відповідні практичні дії в осередку виникнення загрози і по навколишній території. Там посилено контроль за переміщення продукції тваринного походження, – повідомив Віталій Коваль й додав: «По периметру 3-кілометрової зони є 4 основних шляхи виїзду транспорту. Там встановлюють блок-пости із залученням представників ДАІ, УМВС, ДСНС та спеціалістів ветеринарної медицини – з метою недопущення як вивезення з цієї зони продукції тваринного походження, так і завезення в цю зону продукції, що не має відповідних підтверджуючих документів, зокрема експертного висновку інспектора ветеринарної медицини. Пости забезпечені відповідними наметами, харчуванням, освітленням в темну пору доби. Згідно з чинним законодавством посилені заходи діятимуть протягом 40-ка днів. Також активізовано роботу оперативних мобільних груп, що перевірятимуть і стихійні ринки.

Заступник начальника Управління ДСНС України в Черкаській області В’ячеслав Перевізник зазначив, що служба з надзвичайних ситуацій в області бере активну участь у ліквідації загрози. Серед запланованих запобіжних заходів такі: організація пунктів обігріву, проведення спеціальної та санітарної обробки автомобільного транспорту, а також людей, які виїжджатимуть із зазначеної  зони,  робота відділення радіаційно-хімічної  бактеріологічної розвідки аварійно-рятувального загону спеціального призначення безпосередньо з утилізацією тварин, а також спеціальна обробка техніки.