наверх ⇑

В ОДА закликали регіони дотримуватись режиму

жорсткої економії бюджетних коштів

На координаційній нараді голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко порекомендував головам райдержадміністрацій, міським головам доопрацювати розроблені плани заходів з наповнення місцевих бюджетів та дотримання режиму економії бюджетних коштів, зокрема і шляхом оптимізації бюджетних установ, для ліквідації дефіциту коштів у місцевих бюджетах на заробітну плату.

А директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Наталія Кравченко закликала всіх керівників структурних підрозділів ОДА в межах повноважень взяти під особистий контроль виконання регіонами заходів в частині оптимізації мережі бюджетних установ та упорядкування їх штатної чисельності.

Урядом перед місцевою владою поставлено завдання дотримання жорсткого режиму економії бюджетних коштів, що передбачає і скорочення штату бюджетників на 3 %. Це обумовлено дефіцитом бюджету, зокрема: з фонду оплати праці – 118 млн грн., із розрахунків за енергоносії – 40 млн грн.

Проте за місяць регіони області поставились до цього завдання не надто відповідально, через що скорочення видатків відбулось несуттєве. Найбільш проблемним регіоному забезпеченні фінансовим ресурсом бюджетних установ, за повідомленням Наталії Кравченко, є місто Умань. При цьому, в розроблених його керівництвом заходах нестачу коштів планується покрити за рахунок обласного бюджету та додаткового фінансування з профільних Міністерств, про що є намір порушити клопотання. Очевидно, на це покладаються й в інших регіонах.

– Не чекайте, що хтось за вас вирішить ваші проблеми, не відкладайте їх розв’язання на пізніший термін, а вже сьогодні дайте доручення відповідним службам переглянути план заходів скорочення видатків задля покриття дефіциту коштів на заробітну плату та оплату енергоносіїв, – зазначила Наталія Миколаївна і пояснила: – Зволікання може призвести до несвоєчасної виплати зарплати працівникам бюджетних установ.