наверх ⇑

Влада не дозволила відняти у сиротинки законне майно

Влада не дозволила відняти у сиротинки законне майно

Представники Служби у справах дітей запобігли незаконній спробі відібрати у неповнолітньої дівчини з Маньківщини батьківської спадщини.

З малолітства шістнадцятирічна Валя Бородієнко не знала батьківської ласки, бо мама та тато були позбавлені батьківських прав. Але в 2006 році дівчинці пощастило – її прихистила велика родина Дишлюків із села Іваньки Маньківського району у своєму дитячому будинку сімейного типу.

Володимир Ількович, рідний батько Валі, проживав з іншою жінкою, однак оформлювати з неї шлюбні стосунки не поспішав, не визнав за законом своїми і двох її дітей. Та коли він торік помер, співмешканка вирішила, що має право на спадщину, і швиденько оформила у нотаріуса документи на володіння земельним паєм покійного на користь своїх сина та доньки. Про законну ж дитину Володимира Бородієнка не згадала.

Проте служба у справах дітей Маньківської райдержадміністрації, дізнавшись про це потребувала від жінки надати свідоцтва про смерть та на власність майна батька Валентини. Натомість та відмовилась. Свої дії щодо привласнення майна добродійка не узгоджувала ані з РДА, ані з органом опіки. Все це спонукало посадовців райдержадміністрації подати клопотання до прокуратури Маньківського району про поновлення у правах неповнолітньої Валентини Бородієнко. За законом дівчина є єдиним спадкоємцем першої черги Володимира Ільковича.

Зі свого боку, районна прокуратура подала позов до суду щодо визнання свідоцтва про право на спадщину недійсним і переоформлення батьківської нерухомості на Валю. Ціна позову – 103 936 грн. Розгляд справи призначено на кінець лютого.

– Служба у справах дітей Маньківської райдержадміністрації обов’язково виступатиме в суді на сторожі інтересів посиротілої дівчинки, яка самотужки ще неспроможна захистити себе, – каже начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Оксана Покатілова. – Я впевнена, що разом ми повернемо спадщину її законному володарю.