наверх ⇑

За неподання інформації про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичним особам загрожують штрафи від 5 тисяч гривень

fbУ зв’язку із тим, що 25 вересня 2015 року закінчується термін подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичної особи, необхідно обов’язково подати до реєстраційних служб територіальних органів Міністерства юстиції України реєстраційної картки форми 4.  У разі відсутності у юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника подаються відомості про його відсутність.

Це не стосується політичних партій, творчих спілок, адвокатських об’єднань, торгово-промислових палат, релігійних організацій, державних та комунальних підприємств. юридичних осіб, засновниками (учасниками) яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх учасниками.

На даний час немає необхідності подавати всі сторінки реєстраційної

картки форми 4, достатньо заповнити титульну сторінку та сторінку з даними, які необхідно подати, – зазначає заступник начальника головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації у Черкаській області Нона Корж.- Реєстраційну картку можна надіслати поштою, у такому випадку підпис керівника або уповноваженої особи повинен бути нотаріально засвідчений.

Як зазначила посадовиця, у розділі онлайн-сервісів Мін’юсту можна подати скановану реєстраційну картку форми 4, яка буде попередньо розглянута державним реєстратором. Прийом документів у паперовій формі, здійснюється державним реєстратором позачергово за місцезнаходженням юридичної особи, у дату та час, зазначені у повідомленні про результати попереднього розгляду документів.

Згідно чинного законодавства неподання юридичною особою інформації про кінцевого бенефіціарного власника  (контролера) тягне за собою накладення на керівника юридичної особи штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, – наголосила Нона Нодарівна. З метою уникнення черг в реєстраційних службах Черкаської області реєстраційні картки  форми 4 необхідно  заповнити  та подати державним реєстраторам юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців завчасно до 25 вересня 2015.