наверх ⇑

У нововідкритому відділенні лікуватимуть бійців АТО

Здоров'я бійців відновлюватимуть у новому відділенні

Його сьогодні відкрили в обласній лікарні. Це – відділення відновного лікування, розраховане на 15 ліжок. Уже в понеділок там приймуть перших недужих – бійців АТО, а також хворих після інсультів і тяжких травм.

– Таких пацієнтів значно побільшало, у зв’язку із військовим діями на Сході, – наголошує головний лікар Черкаської обласної лікарні Олександр Дудник. – Ми вже пролікували більше сотні осіб. Вони потребують особливого підходу.

У нововідкритому відділенні пацієнтам допомагатимуть відновити втрачені функції організму, працездатність і повернутися до активного життя. Тут є все необхідне обладнання. Із недужими працюватимуть профільні лікарі, фахівці із масажу та ЛФК, фізіотерапевти, а також логопеди та навіть психотерапевти.

– Військових, насамперед, треба просто вислухати, – розповідає психотерапевт Валентин Гайдай. – Причому не 10-20 хвилин, іноді навіть години замало. Тому що після сеансу в пацієнта часто зринають у пам’яті моменти, які досі психіка приховувала. І все це треба пропрацювати, щоби людина змогла повернутися до мирного життя.

Це відділення коштувало обласному бюджету близько мільйона гривень. Колектив лікарні запросив на його оглядини очільника області. Юрій Ткаченко попросив із особливим терпінням і увагою ставитися до пацієнтів-бійців.

– Я розумію їхній стан, – розповідає голова Черкаської ОДА. – Сам був не раз у зоні АТО. Тому знаю, як це – коли поруч розриваються снаряди та лунають постріли. А військові під кулями живуть місяцями. Саме вони нині захищають наш спокій тут, на Черкащині.

Напередодні Юрій Ткаченко доручив керівникам районів, щоб у кожній тамтешній лікарні відкрили подібні відділення або принаймні палати для учасників АТО.