наверх ⇑

Золотоніського «кіборга» посмертно нагородили відзнакою

Ювілейна відзнака «Холодний Яр» знайшла ще одного героя. Очільник області Юрій Ткаченко посмертно нагородив нею золотонісця Євгена Півня. Він був «кіборгом» і ціною свого життя врятував кількадесят бойових товаришів.

– Не лише рідні пишаються Євгеном. Ним пишається вся громада, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, вручаючи відзнаку батькам загиблого. – Це – гідний син свого народу. Він проявив не менший патріотизм і силу духу, аніж визволителі в роки Другої світової війни. Євген – герой нового часу.

Трагічну звістку батьки отримали торік у жовні. Євген загинув, боронячи Донецький аеропорт. Він ціною власного життя забезпечив відхід двадцятьох побратимів із небезпечної зони. У 41-річного бійця лишилася дружина та дві доньки. Вони нині проживають у Миколаєві.

– Про те, що син воював у АТО я дізналася потім. Він мені нічого не казав. Не хотів, щоби хвилювалася, бо маю слабке серце, – пригадує жінка. – Знав тільки чоловік. Як мені потім переповів, він сказав нашому сину, щоб обережним був. А Женя відповів: «Як обережно, то це треба в бліндажі сидіть, а я маю по-справжньому захищати Батьківщину».

Матір розчулила синова посмертна відзнака. Як міській, так і обласній владі вона подякувала за постійну підтримку й турботу. Тепер жінка мріє, аби Євгенові присвоїли звання Героя України.

Довідково:

Євген народився у родині військового. З дитинства вирішив, що піде по стопах батька. Закінчивши школу, вступив до Свердловського танково-артилерійського політичного училища ім. Л. Брєжнєва. Опісля розпаду СРСР його зарахували курсантом до Харківського вищого військового командного танкового училища. У 1999 році Євген Півень закінчив Київську військову академію. Після навчання служив у 79-ій Миколаївській окремій аеромобільній бригаді. Із торішнього травня брав участь в АТО.