наверх ⇑

Захищене і здорове покоління-девіз Дня охорони праці 2018

       28 квітня наша держава разом з усім світом відзначає Всесвітній День охорони праці. Основною метою цього заходу є звернути увагу суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, вшанування пам’яті осіб, які загинули на виробництві.

         Цього року Всесвітній день охорони праці та Всесвітній день боротьби з дитячою працею припадають на час проведення спільної кампанії з охорони праці молодих працівників та припинення використання дитячої праці.

         Тема припинення використання дитячої праці та охорона праці молодих працівників актуальна на сьогодні, адже смертність від нещасних випадків на виробництві серед молодих працівників (віком 15-24 років), кількість яких становить 541 млн. (це понад 15% усієї робочої сили світу), спостерігається на 40% частіше, ніж у дорослих робітників віком понад 25 років.

         Травматизм серед  молоді на  виробництві є важливою, але недостатньою усвідомленою проблемою нашого суспільства, для розв`язання якої потрібні систематичні та всебічні зусилля.

         Адже виробнича травма, яку молода людина отримує на початку свого трудового життя може призвести до довгострокових порушень  її здоров’я, через що вона не зможе бути активним членом суспільства та не скористається набутими під час навчання знаннями.

         Доволі часто молоді працівники приймають не досить обдумані рішення, пов’язані із ризиками, та не усвідомлюють , що  їхня необачність на роботі може спричинити небезпеку не тільки для їхнього життя, але й для життя і здоров’я тих, хто їх оточує.

         У середовищі молодих працівників виробничі ризики значно вищі через особливість їхнього способу життя. Стреси, пов’язані із зовнішніми чинниками, також можуть призводити до виникнення небезпечних ситуацій на роботі.

Також є багато факторів, які можуть зробити молодь більш вразливою до ризиків, які існують у сфері охорони праці. Це, зокрема: фізичний та психологічний стан розвитку таких працівників; брак у них досвіду роботи та практичних навичок; погана обізнаність з небезпеками, пов’язаними з виконуваною роботою; нездатність відстоювати свої інтереси, що може призвести до того, що молоді працівники братимуть небезпечні завдання або працюватимуть у поганих умовах.
         Зазвичай молоді працівники не повідомляють про випадки порушення щодо них законодавства про працю та охорону праці, оскільки не бачать альтернативи і тому зацікавлені у збереженні своїх робочих місць.

         Отже, потрібно діяти на випередження – за активної участі представників профспілок і громадськості проводити серед молоді та роботодавців інформаційно-консультативну та навчальну роботу, щодо підвищення правової обізнаності. Правове поле та умови виробництва повинні розвиватися насамперед з урахуванням інтересів молоді мають, забезпечуючи захист від небезпек та збереження здоров’я майбутнього робочого потенціалу країни.

         Тема Всесвітнього дня охорони праці 2018 року – «Захищене і здорове покоління». Заходи до Всесвітнього дня охорони праці спрямовані на те, щоб показати надзвичайну важливість вирішення цих проблем та покращення охорони праці молодих працівників. На думку представників МОП, треба не лише сприяти належній зайнятості молоді, але й об’єднувати ці зусилля з боротьбою проти експлуатації дитячої праці на небезпечних видах робіт.

                 За інформацією відділу організаційного та інформаційного забезпечення апарату райдержадміністрації