наверх ⇑

Президент України закликав світ об’єднатися у боротьбі з тероризмом

Президент України звернувся до Генеральної Асамблеї ООН з пропозицією провести підготовчу роботу по створенню проекту Конвенції ООН щодо попередження тероризму та боротьби з цим явищем як одним з головних пріоритетів цієї ювілейної 70-ї сесії ГА ООН. Петро Порошенко запропонував ООН запровадити Міжнародний день пам’яті жертв терористичних актів.

Виступаючи під час Генеральної Асамблеї ООН, Президент України засудив тероризм в усіх його проявах та наголосив, що «Україна сьогодні, не по своїй волі, перебуває в постійній боротьбі з терористичною загрозою». «Ми рішуче засуджуємо тероризм у всіх його формах і проявах. Єдиний можливий спосіб її вирішення – об’єднання в спільній і нескомпрометованій боротьбі з цим злом», – сказав Президент України.

Глава Української держави зазначив, що діяльність таких терористичних організацій, як ISIL, Аль-Каїда, Боко Харам Аль-Шабааб та інших є глобальною проблемою, та наголосив, що міжнародний тероризм виявився гнучкішим від політичної волі держав і сьогодні прийняв нові гібридні форми.

«Державні та недержавні суб’єкти стали нерозривно пов’язані. Боротьба за свої права підміняється безжальним терором», – сказав Петро Порошенко та висловив переконання у необхідності створення універсального міжнародного документу, здатного протидіяти цьому злочину.

Глава Української держави звернув особливу увагу на роль у боротьбі з міжнародним тероризмом таких найбільш авторитетних юридичних інститутів як Міжнародний Суд та Міжнародний кримінальний суд. «Універсальна юрисдикція цих інституцій є ключовим елементом подолання безкарності фактичних порушників, а також їх покровителів – режимів, чия національна політика стала масовим виробництвом терору», – сказав Президент України.