Правовий урок «Стоп булінг» з учнями Нестерівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів
В межах правопросвітницького проекту «Я маю право!», 19.09.2019 начальником Маньківського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Черкаській області Анною Шевченко спільно з начальником бюро правової допомоги Іриною Миронюк, заступником начальника бюро правової допомоги Анною Яроцькою та провідним спеціалістом Маньківського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції Іриною Партицькою проведено правовий урок з учнями 6-11 класів Нестерівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на тему: «Стоп булінг».
Учням надавалась інформація про поняття булінгу, його ознаки, види та відповідальність за вчинення булінгу.
Поряд з цим, учні переглядали декілька відеороликів, в яких розповідається про шкільний булінг, з тією метою, щоб вони побачили, як він виглядає. Оскільки деколи діти можуть навіть не розуміти, що те, що відбувається з ними – це булінг.
По завершенню перегляду відеороликів здійснювалось обговорення піднятих у відео тем.
Зверталася увага, що Верховною Радою України прийнято Закон, яким закріплено поняття булінгу (цькування) та відповідальність за його вчинення.
Наголошувалось на тому, що при виникненні ситуації, яка може містити ознаки булінгу, не можна мовчати. Найкраще сказати про проблему дорослим, яким дитина довіряє. Тому, що коли кривдника не зупинити, можуть постраждати інші діти.
Надавались поради, яким чином кожен може допомогти жертві булінгу. Перше, що слід зробити – не підтримувати тих, хто знущається. Якщо дитина стає свідком, що з когось знущаються та насміхаються, треба допомогти жертві вийти з цієї ситуації, показати свою підтримку.
Наступним етапом уроку «Стоп булінг» стало проведення гри «Це- булінг?», у ході якої діти спробували відрізняти дружні піддражнювання від булінгу, та рольової гри за формулою «stop-talk-walk». Під час рольової гри один учасник вигадує ситуацію і починає зачіпати іншого, в той час як інший спокійно і ввічливо відповідає згідно з формулою «stop-talk-walk» («Зберігай спокій! – говори спокійно і впевнено – зроби вигляд, що тобі байдуже і відійди»).
Маньківський районний сектор
з питань пробації в Черкаській області