наверх ⇑

Робота дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги у Маньківському районному секторі

13.06.2019, начальником Маньківського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» Анною Шевченко та начальником відділу «Маньківське бюро правової допомоги»  Іриною Миронюк І.М. здійснювався прийом громадян під час роботи дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги.

На прийом звернулося одна особа з питанням, щодо порядку прийняття спадщини за законом.

Іриною Миронюк було роз’яснено, що місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. Спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою, а часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.

У разі відсутності заповіту, право на спадкування отримують спадкоємці за законом в порядку черговості.

Наголошувалось, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Якщо спадкоємець протягом цього строку не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо він не заявив про відмову від неї.

Надано інформацію, що спадкоємці мають право на відмову від прийняття спадщини, тобто спадкоємець може відмовитися від прийняття спадщини протягом строку, встановленого для прийняття спадщини. Заява про відмову від прийняття спадщини також подається до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.

Відмова від прийняття спадщини може бути відкликана протягом строку, встановленого для її прийняття.

Прийняття і відмова від прийняття спадщини можуть мати місце щодо всього спадкового майна. Спадкоємець не вправі прийняти одну частину спадщини, а від іншої частини відмовитись. Спадкоємець, який прийняв частину спадщини, вважається таким, що прийняв усю спадщину.