наверх ⇑

1 жовтня – відзначаємо День ветерана та День людей похилого віку

Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН, а в Україні це також і День ветерана.

Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.   

Ми мало замислюємося над тим, хто ж такі "особи похилого віку", чим маємо завдячувати їм. Передусім, це люди, які піднялися на найвищі вершини життя, з яких воно бачиться більш реальним, без оман. Їхнє найбільше багатство – досвід, знання, вміння, мудрість. Але найголовніше, що це покоління тих людей, які внесли вагомий внесок у розвиток району. Цього не маємо забувати.

В нашому районі проживає близько 10 тис. пенсіонерів, з них 684 ветеранів війни, 2467 ветеранів праці, 2344 дітей війни, 269 осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, 76 ветеранів військової служби, 2229 осіб з інвалідністю від загального захворювання та з дитинства та інших, що становить 35% від загальної кількості жителів району. В районі проживають 2 найстаріші жительки - з с. Молодецьке – 101 рік та з с. Вікторівки, яка візначила 100-річний ювілей. Кожну з них відвідали керівники району та вручили цінні подарунки. Осіб, які перейшли 90-річний рубіж в районі проживає 177. Зазначеній категорії осіб надаються соціальні гарантії згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про соціальний захист дітей війни», «Про статус ветеранів військової служби», «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» та інших. Відповідно до зазначених законів виплачуються пільги готівкою на житлово-комунальні послуги, субсидії, компенсація на придбання твердого палива та скрапленого газу, разова грошова допомога до 5 травня та інше.   80-річним громадянам, що мають родичів, які за станом здоров»я зобов»язані їх утримувати, виплачується щомісячна надбавка на догляд  в розмірі 40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (684,80 грн).

В районі також передбачені додаткові соціальні гарантії за рахунок коштів районного та місцевих бюджетів. Так, згідно заходів соціальної спрямованості районної програми «Соціальний захист ветеранів війни, осіб з інвалідністю та малозабезпечених громадян на 2011-2020 роки» забезпечується відвідування ветеранів війни та інших пільговий категорій населення з врученням продуктових наборів та цінних подарунків, надається матеріальна допомога жителям району, в яких складні життєві обставини та інше. По програмі «Турбота на 2014-2020 роки» з районного бюджету проводиться оплата пільг на проїзд залізничним транспортом та відшкодовуються пільги за користування телефонним зв»язком; за рахунок коштів сільських та селищних бюджетів надається пільговий проїзд на приміських маршрутах автомобільного транспорту. Голови сільських та селищних рад також приділяють належну увагу ветеранам війни та праці, які проживають на їхніх територіях, вивчають їх першочергові потреби, надають грошову допомогу, продуктові набори.

Шановні ветерани! Щирі слова подяки висловлюю Вам за Вашу невтомну працю на благо нашої держави. Бажаю всім ветеранам Маньківщини міцного здоров’я, добра, радості, довголіття, миру та злагоди у ваших домівках. Нехай в цьому стрімкому світі завжди по-особливому світиться родинний теплий вогник – вічне джерело наснаги й любові.

 

Начальник управління соціального

захисту населення Маньківської

районної державної адміністрації           Людмила ЗАГОРОДНА