наверх ⇑

Автомобілі для осіб з інвалідністю

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 №999 «Про затвердження Порядку забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями» особи з інвалідністю забезпечуються автомобілями за рахунок коштів державного бюджету та в якості гуманітарної допомоги. Особа з інвалідністю, яка за станом здоров`я потребує забезпечення спецавтотранспортом, звертається з відповідними документами до сектору з питань надання адміністративних послуг при Маньківській районній державній адміністрації та одержує там направлення до лікувально-профілактичного закладу для проходження медичного огляду та направлення на МСЕК (направлення виписує спеціаліст управління соціального захисту районної державної адміністрації). З виданим в ЦНАП направленням необхідно звернутися до КНП «Маньківський центр первинної медико-соціальної допомоги» Маньківської районної ради, де лікарі згідно затвердженого переліку захворювань, визначать чи має право зазначена особа на забезпечення автомобілем. Останнім кроком буде розгляд документів Черкаською обласною комісією МСЕК. Особі з інвалідністю за рішенням комісії видається довідка до акта огляду МСЕК щодо визначення медичних показань для забезпечення особи з інвалідністю автомобілем, в якій зазначено  придатність до керування та чи є потреба в переогляді. Один екземпляр вказаної довідки МСЕК видається особі з інвалідністю на руки, другий – направляється в Департамент соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації, де формується особова справа та особа з інвалідністю ставиться на чергу для забезпечення автомобілем. Черга загальнообласна та в залежності від категорії пільговості особи з інвалідністю перебувають на обліку у першочерговій ( особи з інвалідністю внаслідок Другої Світової війни), позачерговій ( особи з інвалідністю внаслідок війни) та в загальній черзі (особи з інвалідністю від загального захворювання та з дитинства).

Слід зазначити, що особам, які перебувають на обліку для забезпечення автомобілем, виплачується компенсація на транспортне обслуговування, якщо немає власного автотранспорту чи виданого через органи соцзахисту, та на бензин, ремонт та технічне обслуговування автомобіля, якщо автотранспорт наявний. Порядок виплати та розміри компенсації визначені у Порядку виплати грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 14.12.16 №945. Зазначеною постановою передбачено, що розмір компенсації на бензин, ремонт та технічне обслуговування автомобіля становить 22% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність – 369,55 грн, та на транспортне обслуговування відповідно 29% - 487,13 грн. Даний вид компенсації  в нашому районі одержують  46 осіб з інвалідністю по місцю одержання пенсії. Виплата проводиться двічі на рік: в березні та вересні рівними частинами суми, яка передбачена на рік. 

У зв`язку з тим, що  в Україні триває антитерористична операція та операція об»єднаних сил, за рахунок коштів державного бюджету  автомобілями особи з інвалідністю не забезпечуються, але є можливість одержати автомобіль в якості гуманітарної допомоги або за рахунок коштів інших джерел.

Сподіваємось, що економічна та політична ситуація в країні зміниться на краще та зазначена категорія осіб буде забезпечена автомобілями в найкоротші терміни, що значно покращить їх доступ до соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. За довідками з даного питання звертатись за тел. 6-22-81.

 

Заступник начальника управління-

начальник відділу з питань праці,

осіб з інвалідністю та ветеранів

управління соціального захисту

населення Маньківської районної

державної адміністрації                                 Ірина ГУЛЯЩА