наверх ⇑

Cанаторно-курортне лікування учасників АТО

Держава гарантує учасникам бойових дій та особам з інвалідністю  внаслідок  війни  антитерористичної операції  право на безоплатне санаторно-курортне лікування, яке закріплено у ст. 4 закону “Про реабілітацію інвалідів в Україні”; ст. 12-16 закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Згідно Постанови КМУ, а саме:

- від 31 березня 2015 року № 200 для одержання путівки особа повинна перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

Щоб стати на облік необхідно подати заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою №070/о, копію посвідчення УБД або особи з інвалідністю  внаслідок війни, копію військового квитка (за наявності) та копію документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань в районах проведення АТО.

У березні   2017 року  були   затверджені   зміни   в  системі   забезпечення санаторно-курортними путівками учасників бойових дій та осіб  з інвалідністю внаслідок війни.
Згідно Постанови КМУ №110 від 1 березня 2017 року (учасники АТО отримали право вибирати заклад санаторно-курортного лікування самостійно. Якщо обраний заклад відповідає вимогам, встановленим постановою та готовий прийняти учасника АТО, то між органом соцзахисту, особою та адміністрацією санаторію укладається тристоронній договір про отримання путівки та надання лікування.

Дізнатися про санаторії, до яких надаються путівки можна звернувшись до управління соціального захисту населення райдержадміністрації, де працівники  ознайомлять учасника АТО з переліком санаторно-курортних закладів, можливостей лікування, умовами проживання та харчування та вартістю путівки.

Гранична вартість путівки, на яку можуть розраховувати учасники АТО, при виборі санаторію,визначається щороку Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном.  За попередніми розрахунками гранична вартість путівки для учасника АТО у 2020 році  в межах 13986 грн. на одну особу.

У базову вартість путівки, яку покриває держава, входить перелік послуг, визначений наказом Мінсоцполітики.

В путівку має бути включене проживання, триразове харчування, лікувально-діагностичні процедури. Перелік послуг може різнитися залежно від санаторію.

Видатки з держбюджету у 2020 році  на санаторно-курортне лікування учасників АТО  по Маньківському районні становлять 55944 грн.
У разі дострокового вибуття особи із санаторно-курортного закладу орган соцзахисту здійснює відшкодування вартості лише використаної частини путівки.

Оплата путівок здійснюється органом соцзахисту шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортному закладу за надані послуги відповідно до укладеного договору.

В період карантину оздоровлення громадян проводиться лише в санаторно курортних закладах, які погодили гарантійні листи надіслані управлінням соціального захисту.