наверх ⇑

Чи можуть призначити субсидію, якщо є борг за комуналку?

Управління соціального захисту відмовлятиме у призначенні субсидій у готівковій формі на наступний опалювальний період 2020 – 2021 р.р. за наявності заборгованості станом на 01.05.2020 року понад 340 грн і терміном більше одного місяця.

У травні 2020 року при зверненні громадян за оформленням субсидій на наступний період, або при визначенні права на одержання субсидій в автоматичному режимі, коли не потрібно окремо звертатися, управління соцзахисту населення отримає дані про суми заборгованості від надавачів послуг. Якщо сума простроченої заборгованості становитиме більше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, наразі це 340 гривень, і термін прострочення буде понад один місяць, то житлова субсидія не призначатиметься. Це передбачено Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 848.

Житлову субсидію із наявною заборгованістю за комуналку можливо призначити з почату опалювального сезону, якщо отримувач документально підтвердив сплату боргу або уклав договір про його реструктуризацію протягом двох місяців з початку неопалювального сезону, або оскаржив заборгованість в судовому порядку.

Субсидію за наявності боргу можуть також призначити на підставі рішення  Комісії, з урахуванням конкретних обставин, що склалися. Рішення про призначення (відмову в призначенні) житлової субсидії приймається Комісією. В іншому випадку субсидію буде призначено у грошовій безготівковій формі та перераховано на єдиний банківський кабінет