наверх ⇑

Новий порядок надання субсидій передбачає максимальне спрощення

Новий порядок надання субсидій передбачає максимальне спрощення

Через суттєву зміну порядку надання житлових субсидій, що запроваджена з жовтня 2014 року, розширилось коло осіб, які змогли скористатися правом на державну соціальну підтримку.

 Станом на 1 січня 2015 року субсидії на житлово-комунальні послуги оформили 1,4 тис. сімей Маньківщини, що на 0,2 тис. більше, ніж у 2014році. Сума нарахувань збільшилася на 248,7 тисгрн. і становить 799,1 тис.грн. Середній розмір виплати на домоволодіння складає  більше 571 грн.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» запроваджено нові соціальні норми житла та нормативи користування житлово-комунальними послугами, змінено розрахунок відсотка обов’язкового платежу сім’ї при призначенні субсидії. Зокрема, соціальну норму житла для надання субсидій встановлено в розмірі 13,65 кв. м на одну особу та додатково 35,22 кв. м на домогосподарство, тобто 48,87 кв. м (до 1 жовтня норма на одну особу становила 31,5 кв. м).

Окрім цього, встановлено єдині для всієї України соціальні нормативи споживання холодної і гарячої води, водовідведення, вивезення побутових відходів. Запроваджено індивідуальний розрахунок відсотка обов’язкового платежу для кожного домогосподарства залежно від сукупного доходу сім’ї.

Сьогодні субсидію призначають за спрощеним механізмом, за попереднім записом по телефону 6-21-91. Для цього лише слід заповнити декларацію про доходи і майновий стан зареєстрованих у житловому приміщенні осіб та надати довідки про доходи кожного (крім пенсії та соціальної допомоги).Заяви на призначення субсидій приймаються спеціалістами управління соціального захисту населення , а у сільській місцевості уповноваженими особами сільських та селищних рад.

У разі підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги перерахунок діючих субсидій проводиться в автоматичному режимі, без звернення отримувачів.

 Наразі управліннямрозглянуто та надано пропозиції до проекту нового Порядку призначення субсидій, введення якого в Україні планується найближчим часом та який, за словами Міністра соціальної політики України Павла Розенка, має на меті переформатування системи субсидій.  Новим Порядком передбачається максимальне спрощення процедури отримання субсидій.

 

Управління соціального захисту населення Маньківської райдержадміністрації
 
20100, смт.Маньківка, вул Леніна, 3
 
Тел./факс 6-11-56
 
Тел. для довідок по субсидіях: 6-21-91

Веб-сайт: https://sites.google.com/site/sotszabez/home