наверх ⇑

Припинення соціальних виплат

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям спрямована на реалізацію конституційних гарантій права громадян на соціальний захист – забезпечення рівня життя не нижчого від прожиткового мінімуму.

На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації перебувають 187 сімей, яким призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям. В  2018 році ці сім’ї отримали допомогу на суму понад шести мільйонів гривень. Розмір допомоги залежить від складу сім’ї та  доходів працездатних членів сім’ї.

Проте, деяким сім’ям  в 2018 році державна соціальна допомога була припинена.

Найбільше, 13 сім’ям,  припинено виплату призначеної допомоги у зв’язку з зняттям з обліку в центрі зайнятості заявника чи члена сім’ї. Уповноважені представники чотирьох сімей приховали інформацію про зміни в складі сім’ї, а  тому втратили право на її призначення на наступний період. Двом сім’ям відмовлено в призначенні допомоги, оскільки ними було здійснено покупку на суму, яка на час звернення за допомогою перевищує 10 – кратну величину прожиткового мінімуму для сім’ї.

Разом із виявленими випадками, що призвели до втрати права на державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, існують і інші обмеження, а саме:

- у власності чи володінні малозабезпеченої сім’ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 квадратний метр на одного члена сім’ї та додаткого 10,5 квадратного метра на сім’ю;

- більше одного  автомобіля,  транспортного засобу (механізму);

- сім'єю навмисне подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру.

Призначена державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям може бути зменшена на 50 %  від її розміру у разі невикористання сім»єю можливостей знаходження додаткових джерел для існування.

 

Начальник відділу контролю

управління соціального

захисту населення

райдержадміністрації                                                                                    Кирієнко Г.В.