наверх ⇑

Соціальний захист тому, хто його потребує

У світі 13 листопада відзначається Міжнародний день незрячих.

Ця дата покликана привернути увагу здорових людей до проблем тих, хто втратив зір і опинився у важких життєвих обставинах

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), в усьому світі понад 285 мільйонів людей страждає від порушень зору, з них 45 мільйонів незрячі. Приблизно 90% людей, які страждають від порушень зору, мешкають в країнах що розвиваються. 

В Україні точної офіційної статистики щодо кількості людей з порушеннями зору немає, за неофіційними даними, – це приблизно 100 тисяч людей, з них понад 10 тисяч - діти.

На території нашого району проживає 140 громадян, яким встановлено інвалідність внаслідок порушень функцій зору, в  тому числі 26 осіб, які мають інвалідність  першої або  другої групи.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 року № 806 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321» внесено зміни до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321.
Новою редакцією Порядку урегульовано механізм забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення засобами реабілітації, відредаговано Перелік технічних та інших засобів реабілітації, якими забезпечуються особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та інші окремі категорії населення, та Перелік технічних засобів реабілітації для осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, за які може виплачуватися компенсація їх вартості.
Разом з тим, зазначеними змінами визначено право на забезпечення осіб з інвалідністю I та II групи по зору та дітей з інвалідністю по зору мобільним телефоном як основним засобом для спілкування та орієнтування.

Відповідно до постанови  1 особі з інвалідністю по зору  виплачено грошову  компенсацію   за  самостійно придбаний  мобільний телефон в сумі  1551 грн в межах   граничної  ціни встановленої  Міністерством соціальної політики України.

З початку 2019 року  надано  одноразову  матеріальну  допомогу   з місцевого бюджету  2 особам  з інвалідністю по зору на загальну суму 1800 грн, а також забезпечено санаторно-курортним  лікуванням 4 громадян з числа осіб зазначеної категорії.

У 2019 році   надано  пільги  за  користування  електроенергію  26 особам з інвалідністю   по зору  та  10 - за користування квартирним телефоном.

Начальник управління                                           Людмила ЗАГОРОДНА