наверх ⇑

Субсидія, як соціальна гарантія.

Влітку люди переживали в очікуванні опалювального сезону - як будемо платити за тепло при таких цінах?  Багатьох  брали сумніви в її одержаннї. Зараз вже понад 5 млн. сімей українців отримали субсидії.

 В  нашому районі станом на 1 січня 2016 року субсидію нараховано  8927 сім’ям на загальну суму 26 млн 660 тис грн, в тому числі:

 на житлово-комунальні послуги 7938 домоволодінням на суму 24 млн 475 тис грн.

на  тверде паливо та скраплений газ – 1589 домогосподарствам на суму 2 млн 185 тис грн

У порівнянні з 2014 роком  кількість  сімей, які звернулись на субсидію на житлово-комунальні послуги у 2015 році. збільшилась у 5,4 раза, а розмір субсидії збільшився у 30,6 раза. Середній розмір субсидії за 2015 рік  становив 3 тис грн.

 Держава забезпечила надійну та ефективну підтримку сім'ям, які не в змозі оплачувати високу вартість послуг. Але із впровадженням змін у програмі субсидій почали ширитись різноманітні чутки, однією з яких є наступна:

Якщо не використаєш весь обсяг газу (чи іншої послуги), чи не доведеться повертати субсидію у кінці опалювального сезону?

Розмір субсидії розраховується виходячи з об'ємів соціальної норми споживання, що визначена постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування»  незалежно від фактично спожитих обсягів природного газу чи інших комунальних послуг.

Фактичне споживання комунальних послуг домогосподарством відрізняється від нормативного, воно може бути більшим або меншим від соціальних норм споживання. Не потрібно «випалювати» весь обсяг природного газу, чи даремно використовувати інші комунальні послуги (холодну воду, електроенергію), на які надається субсидія.

Сума субсидії, яку управління соціального захисту населення переказує на  рахунки  виконавців/виробників комунальних послуг для оплати  їх вартості і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, може бути зарахована як оплата у майбутніх розрахункових періодах.

Зменшене споживання комунальних послуг жодним чином не вплине на розмір субсидії на наступний опалювальний період, оскільки вона розраховується виключно на основі соціальних норм споживання.

Ще раз наголошую, що споживати комунальні послуги економно – вигідно. Якщо не використаєте весь обсяг газу (чи іншої послуги), нічого повертати не потрібно, ви все рівно будете користуватись субсидією.

Також звертаю увагу, громадянам, які оформили субсидію на житлово-комунальні послуги на опалювальний період 2015-2016 року, звертатись за субсидією на  наступний опалювальний період не потрібно, субсидія буде розрахована органами соціального захисту без звернення.

Для тих, хто ще не скористався своїм правом звернення за субсидією, нагадуємо:

уповноважені особи сільських і селищних рад надають допомогу жителям  в оформленні документів.

В управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації для зручності  громадян прийом здійснюється за попереднім записом за тел. 62191.

 

 

Начальник управління

соціального захисту населення

райдержадміністрації                                               Л.І. Загородна