наверх ⇑

Верифікація соціальних виплат

Соціальну допомогу від держави мають одержувати лише ті, хто цього потребує. Для того щоб уникнути зловживань та марнотратства Міністерство фінансів України здійснює верифікацію державних виплат, в тому числі житлових субсидій.

Метою верифікації житлових субсидій є виявлення неправомірно призначених житлових субсидій, зокрема особам, котрі здійснили купівлю товарів довгострокового вжитку на суму понад 50 тисяч гривень, автомобіля, квартири, земельної ділянки тощо, а також осіб, які отримують по декілька субсидій одночасно.

Для спрощення процедури оформлення субсидії, з переліку документів достатньо подати лише заяву та декларацію про доходи. Однак, вразливим місцем такої спрощеної процедури оформлення є недоброчесні дії самих громадян.

Так, завдяки верифікації виявлено 2 випадки придбання квартири та один випадок придбання автомобіля на суму понад 50 тис. грн. одержувачами субсидії  нашого  району. Незаконно отримана субсидія була повернена в розмірі 5957 грн.,  14980 грн. та  6635 грн.

Крім того, через приховування  інформації про зміни в складі сім'ї, що призвели до  подвійного нарахування субсидії, кошти повертали ще шість одержувачів субсидії.

З травня 2018 року внесено зміни до Порядку призначення житлових субсидій, зокрема: субсидія не призначається особам, які перебували за кордоном понад 60 днів в період за який враховуються доходи, крім тих, хто перебуває на лікуванні,  навчанні, або відрядженні;

особам, у власності яких є транспортний засіб до п'яти років випуску, або будинок, опалювальна площа якого  понад 200 квадратних метрів чи квартира,  опалювальна площа якої  понад 120 квадратних метрів.

При купівлі транспортного засобу в кредит,  має значення рік його випуску. Якщо придбаний автомобіль до п»яти років випуску, права на субсидію немає. Також залишилося обмеження в призначенні субсидії при здійсненні покупки  одноразовою  сумою  понад 50 тис. грн.

Завдяки верифікації, соціальна підтримка стає більш справедливою, - допомогу отримують тільки ті, хто справді цього потребує.

 

Начальник відділу контролю   

управління соціального

захисту населення

райдержадміністрації

Кирієнко Г.В.