наверх ⇑

З 1 січня 2019 року в Україні запроваджено механізм монетизації субсидій

Як зміниться система видачі субсидій і як все працюватиме?

Монетизація – це виплата субсидій у грошовій формі.

Монетизація проводиться у декілька етапів. З 1 січня субсидію в грошовій формі отримують ті домогосподарства, які звернулися по неї після 1 січня. Черга тих, хто вже отримує субсидію, настане після 1 травня. Відповідно, вони будуть отримувати субсидію у грошовій формі з наступного неопалювального сезону. Інші домогосподарства будуть отримувати її в грошовій формі вже з початком нового опалювального сезону. Щоб уникнути черг, механізм реалізовано так, що, звертаючись по субсидію до органів соцзахисту, людина надає згоду на опрацювання своїх персональних даних, а вже соцзахист подає цю інформацію в "Ощадбанк". Банк створює для кожного одержувача субсидії персональний аккаунт і на нього надходять кошти, з яких виплачуються суми послуг житлово -  комунальним господарствам (ЖКГ). 

Як людина може отримати живі гроші на руки?

Це відбуватиметься тільки за підсумками опалювального періоду, після сплати у повному обсязі всіх комунальних послуг. У випадку, якщо громадянин сплатив послуги ЖКГ у повному обсязі протягом опалювального періоду і у нього утворилися на рахунку залишки за рахунок економії, він зможе забрати їх готівкою і витратити на свій розсуд. Таким чином,  люди матимуть реальний стимул для економії. 

Що дасть монетизація субсидій?

Надання субсидій у грошовій формі дозволить постачальникам послуг ЖКГ вчасно отримувати компенсацію, а також уникнути утворення заборгованості за послуги ЖКГ. Система гарантуватиме цільове призначення коштів. Для громадянина монетизація буде можливістю розуміти, який ефект має його економія. Адже всі заощаджені кошти він зможе одержати і витратити на свій розсуд.

Які зміни відбудуться для громадян, які отримують пільги на оплату послуг ЖКГ?

З 1 травня 2019 року пільги на оплату житлово-комунальних послуг планується надавати в грошовій формі. Йдеться про пільги, які отримують учасники війни, учасники бойових дій, чорнобильці, діти війни, ветерани військової служби та інші.  Після введення пільг у грошовій формі людині буде виставлено повний рахунок, без знижки, а на його обліковий запис буде переказано суму пільги в грошовому вигляді. І якщо на сьогодні пільга надається за фактом споживання, то після запровадження норми про надання пільг у грошовій формі її надаватимуть на соціальний норматив споживання, як і в разі отриманні субсидії. Це означає, що пільговики, які будуть економити, так само як і одержувачі субсидії в грошовій формі, зможуть отримувати заощаджені кошти на руки і витрачати їх на свій розсуд.

 

Начальник відділу соціальних допомог                                       Н.БАЦАЙ