наверх ⇑

Зміни у порядку призначення житлових субсидій

Кабінет Міністрів України 20 жовтня 2019 року затвердив постанову № 878, якою вносяться зміни до порядку призначення житлових субсидій

Дитячим будинкам сімейного типу за рішенням комісії надано право отримувати субсидію на понаднормову площу житла (не більш як на 50 відсотків)

 

На призначення житлової субсидії не впливає:

наявність причепа, навіть якщо з дати його випуску не минуло 5 років;

наявність транспортних засобів, придбаних батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу;

несплата військовослужбовцями ЄСВ;

прострочена заборгованість домогосподарств з оплати ЖКП, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої минув

 

Під час призначення житлової субсидії не враховуються доходи одного з подружжя,який зареєстрований за іншою адресою, якщо обом більше 60 років і вони проживають у сільській місцевості або селищах міського типу

 

До сукупного доходу домогосподарства не включаються:

соціальна стипендія;

отримана житлова субсидія та пільги на житлово-комунальні послуги;

матеріальна допомога дитячим будинкам сімейного типу, яка виплачується за рахунок бюджетних коштів

 

Управителі, об’єднання, виконавці комунальних послуг подають органу соцзахисту інформацію про:

розмір цін і тарифів на житлово-комунальні послуги і платежів за такі послуги;

розмір внесків/платежів об’єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком;

 

Конкретизовано, що надміру перераховану субсидію в судовому порядку примусово стягує орган, який її призначив

У разі відмови громадянина добровільно повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії питання про її примусове стягнення вирішується органом, який призначив житлову субсидію, у судовому порядку.

 

Монетизовану субсидію можна отримати у будь-якому

з 3 - х уповноважених банків

Починаючи з жовтня поточного року виплату готівкових субсидій здійснює районне управління соціального захисту населення. Для цього Пенсійний фонд надав управлінню виплатні реквізити (рахунки в уповноважених банках або почтові реквізити), на які пенсіонери отримують пенсію.

Тим, хто ще не на пенсії, виплата здійснюється на відкриті раніше рахунки в Ощадбанку. Але якщо субсидіант бажає отримувати монетизовану допомогу на оплату комунальних послуг у іншій банківській установі – йому потрібно із відповідною заявою звернутися в управління соціального захисту населення. Разом із заявою потрібно надати реквізити рахунку в уповноваженому банку, в якому є бажання одержувати субсидію готівкою.

Одержувачі субсидії, у яких відсутні рахунки в уповноважених банках до надання інформації про платіжні реквізити отримуватимуть монетизовану субсидію через Укрпошту за адресою, вказаною при звернення за субсидією.

Тим, кому призначено безготівкову форму допомоги, а це ті домогосподарства, які мають борги за комунальні послуги,  отримують субсидію виключно через Ощадбанк.

Монетизовану субсидію можна отримувати через будь-який з нижче перелічених банків:

АТ “Ощадбанк”

АТ КБ “ПРИВАТБАНК”

АТ “Райффайзен Банк Аваль”