наверх ⇑

Зміни в законодавстві щодо забезпечення санаторно-курортними послугами учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності

28.02.2018 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.15 №200 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» якими передбачено, що згідно зазначеної постанови санаторно-курортними послугами забезпечуватимуться учасники антитерористичної операції та постраждалі учасники Революції Гідності. Цим Порядком визначається механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням із застосуванням сучасних технологій постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції» на забезпечення санаторно-курортним лікуванням у закладах, розміщених на території України, осіб, яким надано статус:

- постраждалого учасника Революції Гідності відповідно до ст. 16 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

-.учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни або учасника війни відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6, пунктів 11-14 частини другої статті 7 та пункту 13 статті 9 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». За особою, яка перебуває на обліку, але не отримала безоплатну путівку в поточному році, зберігається право на забезпечення путівкою на наступний рік за умови поновлення медичної довідки лікувальної установи за формою № 070/о, якщо строк попередньої довідки не закінчився.  Особи, які були письмово повідомлені про умову поновлення довідки, але протягом шести місяців з дня закінчення її строку дії не виконали цієї умови, знімаються з обліку.

Особам з інвалідністю внаслідок війни, які отримали санаторно-курортні послуги відповідно до цього Порядку, виплачується компенсація вартості проїзду до санаторно-курортного закладу та назад транспортом загального користування (залізничним та автомобільним) згідно з проїздними квитками. У разі проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка в плацкартному вагоні.

 Реалізація акта не потребує додаткових витрат з державного та місцевих бюджетів. Всі витрати на зазначені цілі проводитимуться в межах коштів, передбачених Міністерству соціальної політики за відповідною бюджетною програмою.

В 2017 році за рахунок зазначених коштів забезпечено санаторно-курортними послугами шість учасників бойових дій з числа учасників антитерористичної операції на загальну сум 37,8 тис. грн.

 

Заступник начальника управління- начальник

відділу з питань праці, інвалідів та ветеранів                                         І.Б. Гуляща