наверх ⇑

Любов душі найвищий злет

"Любощі ,як сон: не заїси, не заспиш: раз чоловік родиться, раз і любить". 
Г. Барвінок.                          
 
Бринить в серці музика, печальна й журлива, зринають окремі слова про біль розлуки:
В огороді хмелинонька.
Грядку устилає.
Поміж людей дівчинонька.
Плаче і ридає...                                           
Вечір любовної лірики при відділенні соціально-побутової адаптації с.Поташ розпочався піснями у виконанні відвідувачів університету третього віку: Н.О.Кочегури, Г.Н.Дзюман, Л.М.Байдужоі, В.М.Гладченко. Співали повільно, вкладаючи в кожний рядок, в кожне слово тугу, біль.    
Багато чули, багато знають пісень - чи не найбільше за всіх. Як  весняна вода  пробиває греблі й загати, заливає все окіль,так і їх пісні. Не стримати їх ,не вгамувати... І коли скрутно й очі повні сліз, і коли легко й очі повні веселощів - все одно линуть пісні. Не стримати їх, не вгамувати. Так і живуть з піснею, як з найвірнішою сестрою. Любов не покрила роки попелом, і не ржавіє вона.
"І дощ, і сніг, і все воно минеться. От тільки щастя хочеться душі"-, дикламувала вірші Ліни Костенко сільський бібліотекар М.П.Письменна.
Кажуть,що світ врятує краса. Та врятує його тільки жінка своєю любов'ю, вірністю, душевним теплом, домашнім затишком.                         
Запам'яталися мудрі слова однієї з жіночок:" Перед нашими дітьми,внуками, життя лежить некошеною лукою, а у нас сіно уже висушене і складене в копицю. Тому потрібно навчати молодше покоління. Доки людина молода, не все варто спробувати на собі. Після кількох років  спільного життя в родині часто чути, мовляв не зійшлися характерами. А спитай такого чи таку:а ви спробували йти одне одному назустріч? Буває, що жінка лише тоді прибрана, коли йде на вулицю, усміхається лише перед чужими. Людина чогось схильна опускатись у близькому колі, а за любов треба боротись щодня. Якщо жінка прибрана,а чоловік цього не помічає, то зрозуміло, що вона покаже себе на вулиці.Так є не тільки з убранням: розум, гарну душу помітить тільки розумна людина. Гнів руйнує сім'ю так, як її цементує любов. Ось так в роздумах, піснях, поезії пройшло заняття на тему "Любов душі найвищий злет".
 
Соціальний психолог  Людмила Сухіна