наверх ⇑

Різдвяні зустрічі в Дзензелівці

   Кожна країна має свій кулінарний  бренд. У нас, на Україні це вареники. За звичаєм гостей у нас зустрічають хлібом-сіллю і пригощають варениками. 19 січня на Водохреща в сільському будинку культури відбулося свято, різдвяні зустрічі та свято вареника.

   До Дзензелівського відділення соціально-побутової адаптації завітали гості з відділень села Іваньки та села Крачківки. 

   Гості з Іваньки завітали з гарними колядками та щедрівками й продемонстрували неперевершений артистизм та істинно народні таланти. Виводили дуже ліричні і сповнені доброго гумору народні пісні.

   Крачківське відділення приємно здивувало всіх присутніх красивими рушниками, наволочками, картинами вишиті майстринями. Про Іорданське свято Водохреща і як його святкували наші предки розповіла провідний  бібліотекар Забейда Л.А.. Особлива заслуга в організації та проведенні свята належить ініціативній ведучій Зайчук О.М..

      Тепер кожен знає, що вареники -обрядова страва давніх  українців, яка дійшла до нас з часів трипільської культури. Гарний настрій та запальні танці дарували Кожухар  С.П. , Чупрун С.Х., та учасники хору «Родина». Гумор читали Гоменюк А.Т., Савчук Л.В..

   На святі кожен мав змогу скуштувати вареники з різноманітними смаками з картоплею, сиром, капустою, грибами, вишнями. На закінчення свята завідуюча відділенням соціально-побутової адаптації Дяченко Н.О. звернулась до присутніх.

   Ви вже віддавали себе дітям батькам роботі, а зараз вийшовши на пенсію поживіть трішечки для себе. Такі зустрічі об’єднують і обігрівають серця людей похилого віку. І всі проблеми вирішимо якщо будемо добрішими, уважнішими одне до одного, а наші звичаї у цьому допоможуть.

   Кожен хто побував на святі, отримав величезний позитивний емоційний заряд. І в котре переконався у самобутності і не вичерпності наших традицій.

Інструктор з трудової адаптації

Кожухар Т.В.