наверх ⇑

Ветерани АТО Черкаської області зустрілися з в.о. голови Держгеокадастру Колотіліним О.К. із приводу отримання землі

В понеділок, 21 травня, делегація представників організацій ветеранів АТО Черкаської області зустрілися з керівником Державної служби по справах геодезії, картографії і кадастру. На зустрічі воїни підняли питання про забезпечення землями ветеранів АТО в конкретних районах області.

На зустрічі були присутні:

Від Жашківського району - Василь Якименко з ГО "Об'єднання учасників АТО Жашківщини".

Від Маньківського району - воїн 54-й ОМБ Андрій Плахтій із Маньківського районного товариства ветеранів АТО.

Від Лисянського району - ветеран 128-ї бригади Володимир Бесараб від ГО "Об'єднання учасників АТО Лисянщини.

Від Канівського району - представник відділення Всеукраїнського об'єднання бійців-реформаторів Олег Клочок.

Також був представник "Об'єднання бійців-реформаторів" від Черкаського району.

Це вже третя зустріч ветеранів Черкащини з керівництвом відомства. Ініціатором зустрічі виступив позафракційний народний депутат-мажоритарник, обраний від округу в Черкаській області, Валентин Ничипоренко.

В. о. глави Держгеокадастру Олександр Колотілін зазначив, що Черкаська область дає високі показники з надання землі ветеранам АТО. Вона посідає четверте місце в Україні (після Полтавської, Хмельницької та Вінницької). У свою чергу ветерани заявили, що така ситуація в їхніх районах стала можливо завдяки втручанню народного депутата. "Поки Ничипоренко не займався цим питанням, землю отримали 20 із 200. Тепер начебто земля знайшлася для всіх", - прокоментував Бесараб ситуацію по Лисянському району.

Ветерани і нардеп порушили три основні питання. Перше - встановити точні терміни для виділення ветеранам вже зарезервованої для них землі, а також пропозиція якісної землі для ветеранів, за якими на цей момент немає резерву.

Друге питання - налагодити систему інформування ветеранів безпосередньо й оперативно від районних управлінь Держгеокадастру про всі вивільнювані землі. За їхніми словами, в цей момент вони це питання вирішують через обласне управління або ж шукають земляні масиви самостійно.

Також ветерани вимагають вирішити питання із земельними аукціонами, які були проведені в травні 2018 року по Лисянському і Маньківському районах. За інформацією ветеранів та Ничипоренка, аукціон був проведений з порушенням закону - не було заздалегідь оголошено про аукціон, як того вимагає закон. Як поінформував Ничипоренко, більшість фермерів і ветеранів дізналися про аукціон вже після його проведення. Нардеп зареєстрував відповідну скаргу в Держгеокадастрі. Крім того, Ничипоренко підняв питання про осіб, які не воювали в АТО, але отримали землю як учасники АТО.

За результатами зустрічі на вирішення поставлених питань Колотілін поставив термін до 1 червня.

"Я вважаю, що ми знайдемо рішення разом з районними управліннями, які, на подив, спілкуючись з районними об'єднаннями ветеранів АТО не ставлять їх до відома про наявність вільних земельних ділянок, а ставлять в таке становище вас, що ви зараз перебуваєте тут, - сказав в. о. Держгеокадастру, звертаючись до начальника обласного управління відомства Ольги Залоги. Ймовірно, необхідно провести роз'яснювальну роботу з керівниками, що перед винесенням на аукціон потрібно виконати процедуру добору земельних ділянок. Така процедура добору може включати в себе обговорення з громадськістю - йде земля на аукціон чи відходить учасникам АТО".