наверх ⇑

Вбережи себе від біди…

На сьогоднішній день в Україні трудова міграція – це поширене явище, причинами якого є відсутність підходящої роботи та низький рівень заробітної плати.  Не завжди трудова міграція є легальною, що несе за собою безліч негативних наслідків. Один з найпоширеніших – торгівля людьми, жертвами якого можуть стати як чоловіки, так і жінки.

Для того, щоб не потрапити до такої жахливої ситуації Маньківська районна філія Черкаського обласного центру зайнятості, у рамках акції «16 днів проти насилля», організувала для безробітних інформаційно-пізнавальний семінар «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».

На семінарі безробітних ознайомили з основами законодавства України в сфері працевлаштування за кордоном; наслідками зовнішньої нелегальної трудової міграції (шахрайство, економічна експлуатація, торгівля людьми); перевагами легального працевлаштування за кордоном; правовим захистом (організаціями та установами, які здійснюють підтримку українців за кордоном). Разом із фахівцями з профорієнтації присутні проаналізували помилки, яких найчастіше припускаються мігранти, та шляхи їх уникнення.

Безробітні також дізналися про форми торгівлі людьми, методи вербування та експлуатації, небезпечні випадки працевлаштування за кордоном та реалії, з якими стикаються трудові мігранти. За словами фахівців, щороку тисячі українців потерпають від торгівлі людьми. Цей вид злочину за кримінальними прибутками займає третє місце в світі після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками. Щорічний дохід злочинців від торгівлі людьми в світі становить 10-12 мільярдів доларів. Для злочинців – це величезні гроші, для людей – страждання, зруйновані сім’ї, втрачене здоров’я і навіть життя. І саме обізнаність кожного громадянина є найкращим захистом проти шахрайства та незаконних дій.

Через недостатню проінформованість та стереотипи люди не шукають роботу в своїй державі, не прагнуть до реалізації своїх вмінь та навичок, хоча існує величезний попит та можливості реалізовувати свій внутрішніх потенціал саме в Україні.

Тому пам`ятаймо завжди про те, що де б ми не працювали і як би себе не  реалізовували, все повинно бути безпечно та законно.