наверх ⇑

Електронні сервіси Державної служби зайнятості з надання соціальних послуг громадянам та роботодавцям

У своєму прагненні зробити послуги максимально доступними та комфортними для клієнтів Державна служба зайнятості, підтримуючи сучасні тенденції з розвитку електронного урядування, активно впроваджує електронні сервіси з надання соціальних послуг громадянам та роботодавцям з використанням інтернет-технологій. Особа, яка шукає роботу може зарезервувати для себе час для прийому у кар’єрного радника служби зайнятості електронним шляхом, і їй не потрібно отримувати талон на відвідування, чекаючи у черзі, а безпосередньо звернутися до робочого місця фахівця філії на зареєстрований особистий час та дату прийому, які вказані в талоні на відвідування, а також мати при собі необхідні документи.

За січень місяць 2019 року сучасним сервісом скористалися 45 осіб, які зарезервували собі прийом для реєстрації та отримання консультацій у Маньківській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості. Також є новий сервіс служби зайнятості - це "електронний кабінет безробітного", що являє собою персональне автоматизоване робоче місце безробітного, працювати в якому можливо з будь-якого комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет. Щоб отримати доступ до власного електронного кабінету на сайті державної служби зайнятості, необхідно разом із фахівцем служби зайнятості внести логін та пароль. Після цього клієнти мають змогу переглянути, реєстр направлень на вакансії, реєстр актуальних вакансій на постійні роботи, тимчасові роботи та пропозиції робіт цивільно-правового характеру, перелік навчальних груп, що комплектуються по Україні, перелік отриманих індивідуальних та групових послуг, реєстр запланованих послуг та мають можливість записатись на участь у них. В кабінеті можливо переглянути реєстр нарахувань виплати допомоги по безробіттю. Безробітні, які вже створили та користуються «електронними кабінетами», відзначають актуальність та зручність даного сервісу, адже це забезпечує прозорість та надає можливість більш швидко отримувати необхідну інформацію і послуги.

Не обминув стороною технологічний прогрес і роботодавців. На сьогодні широко застосовується  «Електронний кабінет роботодавця», в якому зареєструвалося уже двадцять три роботодавці Маньківського району, та ефективно використовують його. За його допомогою подано 26 вакансій не витрачаючи свій час на відвідування Філії та заповнення бланків форми 3-ПН. Крім цього вони мають змогу оперативно в режимі онлайн переглядати стан укомплектування заявлених вакансій, історію направлень шукачів роботи, виконання договорів на громадські та на роботи тимчасового характеру, а також проходити анкетування щодо потреби у працівниках на наступний рік в розрізі професій.

При спілкуванні з роботодавцями, які використовують електронний кабінет, фахівці Маньківської районної філії Черкаського ОЦЗ отримують схвальні відгуки, що такий сервіс сприяє покращенню співпраці служби зайнятості з роботодавцями щодо задоволення їх кадрових потреб та робить послуги служби зайнятості більш доступними для населення, а тому першочерговим завданням є якомога оперативніше донести переваги «Електронних сервісів» до всіх учасників ринку праці що створюють попит та пропозицію робочої сили.