наверх ⇑

Можливості служби зайнятості щодо навчання безробітних

Перед складним вибором життєвого шляху бажано трошки зупинитися та поміркувати – саме розсудлива та своєчасна порада часто змінювала людську долю.

За сприяння державної служби зайнятості безробітні громадяни можуть:  якщо не мають професії:

пройти професійну підготовку за робітничими професіями, потрібними на ринку праці, – як за груповою, так і за індивідуальною формою навчання, в тому числі з використанням сучасних  інноваційних технологій;

якщо професія (спеціальність) уже не є актуальною на ринку праці:

- пройти професійну перепідготовку за робітничими професіями як за груповою, так і за індивідуальною формою навчання, в тому числі з використаннями сучасних  інноваційних технологій;

- здійснити підвищення кваліфікації як робітник чи спеціаліст, зокрема, пройти стажування безпосередньо на виробництві;

- підвищити свій кваліфікаційний розряд;

- пройти курс цільового призначення з метою набуття нової компетенції;

Під час навчання безробітні громадяни отримують:

- компенсацію фактичних витрат на проїзд до місця навчання і назад та оплату проживання в гуртожитку, коли професійне навчання організоване не за місцем їх постійного  проживання.

Професійне навчання здійснюється на договірній основі за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування  України на випадок безробіття. Після завершення навчання державна служба зайнятості надасть допомогу в працевлаштуванні.

Для значної частини  людей, змушених звернутись до служби зайнятості як безробітні, професійна перепідготовка або підвищення кваліфікації означає шлях до очікуваного місця роботи. І тут є важливою роль служби зайнятості як посередника під час організації професійного навчання безробітних та їх подальшого працевлаштування.

На сьогоднішній день проходять навчання безробітні за професією Машиніст (кочегар) котельні, які після закінчення навчання будуть працевлаштовані на підприємства району.

Навчання мобілізує людей, розкриває їхні професійні та інтелектуальні здібності, спонукає до творчої діяльності, підвищує мотивацію до пошуку роботи, а, отже, сприяє виходу з депресивного стану при вимушеній бездіяльності. Питання перепідготовки службою зайнятості розглядається відповідно до вимог часу та потреб ринку праці через призму побажань як роботодавців, так і клієнтів служби зайнятості.

 

Провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Маньківської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості                                  А. Безшийко