наверх ⇑

На Маньківщині безробітні долучаються до ліквідації Амброзії полинолистої

Організація і проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру завжди займають важливе місце в переліку послуг служби зайнятості, оскільки сприяють пом’якшенню соціальної напруги на ринку праці та забезпечують фінансову підтримку безробітних у період пошуку ними постійної роботи.

Питання організації проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру завжди на порядку денному у Маньківській районні філії Черкаського ОЦЗ. Багаторічний досвід співпраці сільських рад із службою зайнятості довів, що у вирішенні місцевих проблем допоможе укладання договорів на проведення громадських робіт за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та місцевих бюджетів. За сім місяців 2019 року у громадських роботах взяло участь 92 особи, а у роботах тимчасового характеру за кошти підприємств 173 особи. Фінансування громадських робіт проведено на суму близько 419 тисяч гривень, 150 тисяч гривень з яких за кошти Фонду. Також, хочеться наголосити, що безробітні на громадських роботах працювали здебільшого на роботах, які мають найбільшу суспільну користь, а саме: надання допомоги сім’ям, члени яких загинули, постраждали чи є учасниками АТО, ООС та зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту; виконання робіт із екологічного захисту навколишнього середовища; інформування населення щодо порядку отримання житлових субсидій та технічної підготовки документації з кур’єрської доставки документів та запитів.

В липні місяці розпочинається активна боротьба з дуже шкідливим бур’яном Амброзією полинолистою, а тому до неї активно долучаються безробітні, які здійснюють її скошування. Сільський голова села Нестерівка Іван Кривда зазначив: «Зважаючи на велику шкідливість Амброзії полинолистої, як для здоров’я людини, так і для довкілля в цілому боротьба з нею є важливим завданням для усіх землекористувачів. Співпрацюючи зі службою зайнятості в частині організації громадських робіт безробітні с. Нестерівка щоденно проводять скошування карантинного бур’яну для недопущення його розповсюдження. В даний час  у таких роботах беруть участь двоє жителів села».

В подальшому фахівці Маньківської Філії продовжуватимуть співпрацювати з органами місцевого самоврядування, задля залучення безробітних громадян до участі в громадських роботах від яких матимуть змогу не лише отримати додатковий заробіток, а й принести суспільну користь громаді.