наверх ⇑

Акція «Випускник – 2017»

В умовах сьогодення зорієнтуватися в різноманітті навчальних закладів, форм навчання, учбових програм важко не тільки старшокласникам та їх батькам, але навіть і фахівцям. Вибір майбутньої професії – це серйозний крок, який випускники роблять на підставі рівня своїх знань та власних природних здібностей, а також  інформації, отриманої з різноманітних джерел. Одним з таких джерел і стала акція «Випускник», організована 4 листопада 2016 року  Маньківським районним центром зайнятості спільно з відділом освіти Маньківської райдержадміністрації,  у якій взяли участь більше 100 учнів випускних класів Маньківської школи №1, Маньківської МНВК, Іваньківської ЗОШ, Буцької ЗОШ та Чорнокам’янської ЗОШ.  На захід були запрошені представники чотирьох навчальних закладів: О.В.Голубенко, замісник  відповідального секретаря приймальної комісії Уманського медичного коледжу, О.В. Самардак – голова циклової комісії будівельного відділення Тальнівського будівельно-економічного коледжу «Уманського національного університету садівництва», О.А.Хом’як – доцент кафедри екотрофології Білоцерківського національного аграрного університету, О.В.Санівський – викладач факультету української філології Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини. 

Захід відкрила директор центру зайнятості  Г.Л.Гаврилюк. У своєму вступному слові вона зазначила: «Як обрати саме ту професію, яка у майбутньому приноситиме задоволення та годуватиме не лише себе, а й родину?  Питання це досить складне і серйозне, тому що вибір професійного шляху багато в чому визначає долю. Від того, наскільки вірно вибраний життєвий шлях, залежить місце кожної людини серед людей, задоволеність роботою, фізичне і психічне здоров’я, радість та щастя».

Представники навчальних закладів детально розповіли про напрями підготовки (спеціальності), умови вступу, терміни навчання, переваги вступу, пільги,  підвищення свого професійного рівня шляхом стажування у Польщі, Чехії, Данії, Канаді, перспективи майбутнього працевлаштування після закінчення навчального закладу тощо.  Під час проведення заходу були продемонстровані відеоматеріали та  музичні виступи студентів. Всі учні та педагогічні працівники отримали брошури та буклети з презентацією навчальних закладів.

Саме такі заходи як акція «Випускник» сприяють формуванню у молоді особистого ставлення до професії, свідомому прийняттю рішення щодо її обрання, а також допоможуть реально підвищити престижність робітничих професій, які на сьогодні користуються попитом на ринку праці, розкрити можливості їх здобуття у відповідних навчальних закладах з подальшим працевлаштуванням.