наверх ⇑

Центр зайнятості у тісній співпраці з роботодавцями

Сьогодні вирішення питання зайнятості населення неможливе без налагодження тісної співпраці служби зайнятості з роботодавцями. Для цього використовуються відносно нові, але при цьому дієві державні програми щодо створення робочих місць і забезпечення роботою соціально-вразливих верств населення.

Протягом 2016 року одним із успішних прикладів тісної і плідної співпраці Маньківського районного центру зайнятості є співпраця з ТОВ «Чорна Кам’янка» що займається вирощуванням зернових культур та технічних культур, та є одним з найбільших підприємств району. З початку цього року на підприємстві отримали постійне місце роботи 30 безробітних осіб. У випадку якщо безробітний не має достатніх професійних навиків або досвіду, то центр зайнятості організовує його стажування безпосередньо на базі підприємства. За направленням Маньківського РЦЗ починаючи з 2016 року  таке стажування пройшли 7 осіб. За час такого стажування особи зі статусом безробітного вдосконалили свої професійні якості, адаптувалися на майбутньому місці праці до умов виконання робіт, до обладнання, технології та колективу.

Служба зайнятості також організувала професійне навчання 7 безробітних на замовлення роботодавця, що  здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за програмою “Безпека праці при транспортуванні, зберіганні, застосуванні та торгівлі пестицидами і агрохімікатами”.

У випадках виникнення у роботодавця потреби виконати певний обсяг тимчасових робіт, центр зайнятості сприяв залученню до цих робіт безробітних. Таким чином на підприємстві було створено, а службою зайнятості укомплектовано 32 тимчасових робочих місця, що дозволило не відривати працівників від виконання їх основних обов’язків.

Усі послуги роботодавцям та шукачам роботи Державна служба зайнятості надає безкоштовно, та є посередником на ринку праці між роботодавцем, який має потребу в кадрах, та людьми, які шукають роботу.