Цінність людського життя – не предмет торгівлі!
Торгівля людьми – це особливо тяжкий злочин, жертвами якого може стати кожен з нас. За своєю природою торгівля людьми майже у всіх випадках має транснаціональний організований характер, оскільки в процесі її здійснення залучаються представники злочинного світу різних країн.
Багато українських громадян одержують пропозиції працювати або навчатися за кордоном. На жаль, не завжди такі пропозиції закінчуються на користь заробітчан.
Торгівля людьми стала поширеним явищем, вона є злочином, що грубо порушує права людини. Держава вживає заходів з попередження торгівлі людьми та боротьби з нею.
Саме з метою попередження торгівлі людьми та боротьби з нею, притягнення до відповідальності злочинців та надання допомоги потерпілим 01 серпня 2019 року з нагоди відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми був проведений профінформаційний семінар «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці» для осіб, котрі перебувають на обліку у Маньківській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості.
Фахівець з профорієнтації Власенко В. О. розповіла про форми та методи вербування, експлуатації людини, небезпечні стереотипи та реалії, з якими стикаються трудові мігранти за кордоном, види шахрайства при працевлаштуванні за кордоном та консульський захист, що надається постраждалим від торгівлі людьми. Крім того, учасники семінару переглянули відеоролик "Життя на продаж", у якому репрезентована тема рабства й експлуатації праці в сучасному суспільстві. У контексті обговорення сюжету кожний мав змогу висловити свою думку щодо актуальності цієї проблеми для українського суспільства та отримати відповіді на питання, що стосуються попередження торгівлі людьми та легального працевлаштування.
По завершенню семінару директор Маньківської районної філії Гаврилюк Г. Л. наголосила на тому, що однією із проблем в суспільстві залишається виявлення і реабілітація осіб постраждалих від торгівлі людьми, оскільки значна частина людей в силу обставин не звертається за допомогою, коли постраждалому надано офіційний статус жертви від торгівлі людьми – він має право на безплатне медичне обстеження та лікування; відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її заподіяли; матеріальну допомогу у порядку, встановленому Кабінетом міністрів України; допомогу в працевлаштуванні; реалізації права на освіту та професійну підготовку; на безплатну медичну, психологічну, соціальну, правову та іншу допомогу.