наверх ⇑

Дізнались про медичну реформу та обговорили нову форму сімейного виховання

У приміщенні Маньківського районного центру зайнятості напередодні Міжнародного жіночого дня 8 Березня відбулося чергове засідання жіночого клубу «Порадниця». На засідання були запрошені Гніденко Руслан Іванович – в.о. директора КНП «Маньківський центр первинної медико-санітарної допомоги» Маньківської районної ради Черкаської області, Бородієнко Тетяна Валентинівна – директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також 22 безробітних жінок, які перебувають на обліку у службі зайнятості.

Руслан Іванович доступно та професійно розповів присутнім про медичну реформу та повідомив що з 1 квітня 2018 року пацієнти зможуть вибрати свого лікаря первинної допомоги і підписати з ним Декларацію. Також лікар наголосив, що пацієнт може обрати для себе будь-якого лікаря, незалежно від місця реєстрації чи проживання. Тож при укладанні угоди треба мати паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон. Декларація буде оформлюватись в електронному вигляді.

Тетяна Валентинівна розповіла присутнім про нову форму сімейного влаштування дітей – патронатне виховання.  Присутні в залі жінки дізналися, що передбачається сімейний патронат для дітей, які втратили батьків, або чиї батьки чи особи, що їх замінюють, не здійснюють своїх батьківських обов’язків унаслідок різних причин, дітей, які зазнали наслідків батьківської недбалості або жорстокого поводження, а також для немовлят, від яких матері  відмовились одразу після їх народження. Тому держава влаштовує таких дітей на тимчасове проживання та виховання у професійні патронатні сім’ї.

Жінок було детально поінформовано про те, що патронатним вихователем може бути громадянин України, який має позитивний досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду та виховання дитини у своєму помешканні. «Кандидат у патронатні вихователі має пройти навчання за спеціальною програмою» ,- повідомила спеціаліст і додала «До того ж патронатний вихователь отримуватиме гідну заробітну плату за послуги з державного бюджету».

Тож Тетяна Валентинівна закликала всіх подумати над цією пропозицією, та можливо, хтось виявить бажання допомогти дітям, які потрапили у складні життєві обставини.

Наприкінці заходу запрошені гості привітали всіх присутніх жінок зі святом весни 8 Березня.