наверх ⇑

До Міжнародного дня інвалідів відбулося засідання “круглого столу”.

З нагоди відзначення Міжнародного дня інвалідів 05 грудня 2019 року в приміщені Маньківської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості відбулося засідання круглого столу з питань соціального захисту цієї вразливої категорії громадян, за яким обговорили проблемні питання працевлаштування громадян з інвалідністю та шляхи їх вирішення.

Фахівці служби зайнятості поінформували присутніх про вдосконалення системи надання послуг роботодавцям, нові технології підбору кадрів, та ознайомили з станом ринку праці, в тому числі що стосується осіб з інвалідністю. Так з початку року до Маньківської районної філії звернулося 54 особи з інвалідністю. З них за допомогою служби зайнятості постійну роботу отримали 21 безробітний, а на роботах тимчасового характеру отримали можливість додаткового заробітку 5 осіб.

Заступник начальника управління соціального захисту населення Ірина Гуляща детально розповіла про весь комплекс заходів що здійснюється управлінням для дорослих та дітей з особливими потребами та надала вичерпну інформацію про всі наявні пільги та послуги для осіб з інвалідністю що гарантовані державою.

Начальник Маньківського відділу обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Лазба-Чемінава Олена докладно роз’яснила законодавство України  що стосується пенсійної системи в частині призначення пенсій інвалідам.

Представник одного з найуспішніших роботодавців району Мельниченко Яна розповіла про певні особливості, що стосуються працевлаштування осіб з інвалідністю, та висловила сподівання що і надалі буде проводитися плідна співпраця із відповідними установами задля підтримки певних верств населення, які цього потребують.

Наприкінці заходу всі учасники узгодили шляхи конструктивної взаємодії між сторонами соціального діалогу щодо психологічної, професійної та трудової реабілітації осіб з інвалідністю.

 

 

 

Заступник директора                                                                         С. Грабовенко